Grupa Johanneum

Co dalej ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia?

18.12.2017 16:04 Mateusz Cieniawski

 

Co dalej ze Wschodnią Obwodnicą Wrocławia?fot. A. Kiwała

 

Mieszkańcy południowej części Wrocławia domagają się jasnych kroków od władz lokalnych w sprawie zapowiadanej Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Prace opóźniają się między innymi przez głosy sprzeciwu niektórych mieszkańców wsi Wysoka, przez którą ma przechodzić droga.

Co teraz dzieje się w sprawie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia? – informuje Członek Zarządu Województwa – Jerzy Michalak:Chcemy tę inwestycję zakończyć, mamy na to środki – dodaje Jerzy Michalak:Zarząd województwa jest otwarty również na inne warianty trasy:Władze województwa porozumiały się z pięcioma radami osiedli w południowej części Wrocławia. Dzięki porozumieniu rady osiedla regularnie popierają inicjatywę budowy obwodnicy. Rady Osiedla w tej sprawie wystosowały petycje do władz samorządu, pod którą teraz zbierają podpisy, aby podkreślić, że dla mieszkańców Wschodnia Obwodnica Wrocławia jest bardzo ważna. O jej dystrybucji mówi przewodnicząca Rady Osiedla Jagodno – Małgorzata Konieczna:


Do tematu będziemy powracać. Petycję w sprawie budowy obwodnicy można podpisać przez stronę: https://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_budowy_wschodniej_obwodnicy_wrocawia

inf. wł. MC/RR