Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Wypełnione samoloty na wrocławskim lotnisku

08.12.2017 14:26   | dodał: PJ
Wypełnione samoloty na wrocławskim lotnisku
  mat. prasowe
Ponad 2 mln 650 tys. - tylu pasażerów obsłużyło wrocławskie lotnisko od początku 2017 roku. W listopadzie największe wzrosty zanotowano w ruchu sieciowym międzynarodowym i połączeniach niskokosztowych. Najbardziej wypełnione były samoloty do Rzymu, Mediolanu i Lizbony.

W samym tylko listopadzie 2017 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 200 tys. podróżnych. To 7-procentowy wzrost w porównaniu do listopada 2016 roku. Przez 11 miesięcy z wrocławskiego lotniska skorzystało już 2 652 936 pasażerów. Dzięki temu wzrost wyniósł blisko 19% w porównaniu do analogicznego okresu 2016 roku. – To świetny wynik i ogromny sukces lotniska – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Prognozy na ten rok mówią o ponad 2,8 mln obsłużonych pasażerów. Obserwując dynamikę wzrostu w kluczowych segmentach ruchu, ten wynik staje się bardzo realny. Przed nami wciąż czas wzmożonego ruchu w okresie świątecznym - dodaje.

Samoloty pełne po brzegi

W listopadzie 2017 roku z połączeń niskokosztowych skorzystało prawie 136 tys. osób. To o 26,5% więcej niż w zeszłym roku o tej porze. Wśród najpopularniejszych kierunków, obok Wysp Brytyjskich, znalazły się loty do Europy południowej, między innymi Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Znakomite wypełnienie notowały samoloty do Rzymu (średnio 93%), Lizbony i Mediolanu (po 92%) oraz na Teneryfę (91%). – Z roku na rok coraz wyraźniej widać, że podróżni chętniej planują urlop również jesienią. Taki wypoczynek jest często tańszy, a atrakcje są bardziej dostępne dla zwiedzających – mówi Dariusz Kuś. Dużą popularnością cieszą się nowe południowe kierunki dostępne z wylotem z Wrocławia. Na przykład Palermo i Neapol notują wypełnienia samolotów rzędu 89-88%. Wiosną 2018 roku siatkę uzupełni 5 kolejnych nowości – Ateny (Ryanair), Porto, Kutaisi, Goteborg i Bazylea (Wizz Air).

Lotnisko przyjazne biznesmenom

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało ponad 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 35 tys. pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. W tym momencie Port Lotniczy Wrocław oferuje 18 takich tras dziennie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także zimowa nowość Zurych (w rozkładzie od końca października). – Loty do centrum szwajcarskiego biznesu to dobra wiadomość dla działających we Wrocławiu firm, między innymi Credit Suisse czy UBS – mówi Dariusz Kuś. - Z połączenia do Zurychu cieszą się także pasażerowie korzystający z lotów na trasach transkontynentalnych. Siatka debiutującego u nas przewoźnika SWISS obejmuje największe lotniska świata i pozwala korzystać z ogromnej liczby rejsów do wielu zakątków globu – dodaje.

W listopadzie z rejsów krajowych skorzystało 26 tys. osób - ogromną popularnością cieszyło się niskokosztowe połączenie do Gdańska (wypełnienie wyniosło prawie 84%). Z lotów czarterowych skorzystało ponad 3,3 tys. podróżnych.

mat. prasowe

 radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina