Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Inauguracja Nadzwyczajnego Roku św. Józefa

04.12.2017 09:57   | dodał: KK
Inauguracja Nadzwyczajnego Roku św. Józefa
  Fot. MZ
W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu uroczyście zainaugurowano Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa.

Aktu tego dokonał nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp.  Salvatore Pannacchio. Sprawowaną pod Jego przewodnictwem Eucharystię koncelebrowali m.in. kapłani z naszej archidiecezji  : metropolita senior ks. kard. Henryk Gulbinowicz, księża  proboszczowie  parafii św. Maurycego - Jan Suchecki , Najświętszego Zbawiciela - Stanisław Krzemień,  dyrektor Domu im. św. Jana Pawła II ks. Krzysztof Janiak . Wraz z ks.  Pawłem Cembrowiczem, proboszczem katedry wrocławskiej, duszpasterzem rzemiosła archidiecezji wrocławskiej przybyli  wierni  z tej parafii, siostry zakonne ze zgromadzeń mających swoje klasztory na Ostrowie Tumskim i właśnie  przedstawiciele cechów należących do Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Św. Jozef jest bowiem patronem rzemieślników.  

W homilii  ks. abp. Salvatore Pennacchio  podkreślił m.in. że” św. Józef jest ojcem nas wszystkich, opiekunem naszego zbawienia, bo troszczył się o ziemskie życie tego, który nas zbawił. Było w Nim tyle samo cierpienia, co i wesela”. - Św. Józefa nazywa się mężnym opiekunem Świętej Rodziny i dobrym ojcem Kościoła. Jak każdy przeżywał rozterki i smutki, ale umiał szukać w nich natchnienia w Bogu i umiał w Bogu szukać rady. Dlatego Ewangelia nazywa Go Prawym Człowiekiem-  akcentował kaznodzieja.

Zabierając głos w czasie Mszy św. pochodzący z archidiecezji wrocławskiej obecny ordynariusz diecezji kaliskiej ks. bp. Edward Janiak  apelował by imię świętego Józefa było przez nas rozsławiane z tego sanktuarium, aby każdy mógł dostrzec, docenić Jego obecność, opiekę, skuteczne orędownictwo do Pana Boga. - Dziękuję Ci św. Józefie za to, że nas prowadzisz, łagodnie i stanowczo poprzez cienie i blaski naszych czasów do dnia, gdy w końcu odpoczniemy w tym niebieskim Jeruzalem, gdzie nas oczekujesz ze wszystkimi świętymi w Domu Ojca- stwierdził  bp. Edward Janiak.

W czasie Eucharystii  Ksiądz Arcybiskup poświęcił świecę, która będzie się paliła przed Kaplicą Cudownego Obrazu  Świętego Józefa, odmówiono tez  specjalną modlitwę przygotowaną z okazji Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa. a Mszę św. zakończyło udzielone przez Nuncjusza Apostolskiego Błogosławieństwo Papieskie wraz z odpustem zupełnym.

Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa zakończy się 6 stycznia 2019 r.

Tekst i zdjęcia :Marek Zygmunt

 


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina