Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy (POSŁUCHAJ)

14.11.2017 13:41   | dodał: MŁ
14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy (POSŁUCHAJ)
  www.lomianki.pl
Ten dzień ma zwrócić uwagę na globalny wymiar choroby jaką jest cukrzyca i przede wszystkim zwiększyć świadomość społeczną na jej temat oraz promować właściwe postawy i działania profilaktyczne.
 Światowy Dzień Cukrzycy obchodzony jest od 1991 r. i przypada w dniu 14 listopada w urodziny odkrywcy insuliny, Fredericka Bantinga.

Cukrzyca typu 2 jest jedną z chorób, które często są rezultatem niezdrowego stylu życia – braku aktywności fizycznej, niewłaściwej diety i nieskutecznej regeneracji. Często chorują na nią osoby zmagające się z otyłością. Cukrzyca nieleczona prowadzi do poważnych powikłań od problemów ze wzrokiem, poprzez nerki, serce, aż po zaburzenia neurologiczne.

Warto zaznaczyć dlaczego ważna jest świadomośc na temat cukrzycy typu 2 i dlaczego tak istotne są badania poziomu cukru we krwi. W jaki sposób za pomocą codziennych decyzji możemy ustrzec się przed niebezpieczeństwem cukrzycy? m. in. o tym w rozmowie z prof. Maciejem Małeckim Dziekanem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ Kierownik Kliniki i Katedry Chorób MetabolicznychProgram pod red. Marty Łomnickiej-Jasińskiej.
Nagranie zrealizowano podczas XVI Ogólnopolskiej Konferencji "Polka w Europie" osiągnięcia współczesnej medycyny i nowoczesnych technologii kluczem do zdrowia społecznego.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina