Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Strażackie Obchody Narodowego Święta Niepodległości

13.11.2017 15:28   | dodał: PJ
Strażackie Obchody Narodowego Święta Niepodległości
  fot. Marek Zygmunt
Przedstawiciele jednostek Państwowej Straży Pożarnej z całego Dolnego Śląska uczestniczyli w strażackich obchodach Święta Niepodległości zorganizowanych w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wzięli w nich udział reprezentanci centralnych i wojewódzkich władz państwowych, Ochotniczej Straży Pożarnej, służb mundurowych oraz instytucji i organizacji współpracujących z dolnośląskimi strażakami. Obecny był także kapelan tego środowiska ks. Artur Szela.

W swoim wystąpieniu komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny wskazał na udział strażaków w niepodległościowych wysiłkach narodu. Podkreślił, że zarówno z perspektywy historycznej jak i z obecnego udziału strażaków w życiu obywateli płynie jednoznaczny wniosek iż- jak powiedział -„ w przeszłości i obecnie strażacy są ostoją szczególnych wartości, dzięki którym przetrwaliśmy czas zaborów, a dzisiaj skutecznie dbamy o bezpieczeństwo obywateli wolnej i demokratycznej Polski” .

- Wasz mundur kojarzy się zawsze z odwagą, poświęceniem, służbą dla Ojczyzny, z obowiązkiem wobec swoich współrodaków- akcentowała szefowa Gabinetu Politycznego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Elżbieta Witek. Z kolei minister edukacji narodowej Anna Zalewska podkreśliła, że strażacy są obecni nie tylko w programach edukacyjnych, ale również uczą dzieci jak ratować ludzkie życie. _ Mam nadzieję, że nie tylko w Rokuj Dla Niepodległej będziemy zawsze razem w szkole, z dziećmi, z młodzieżą, dla których jesteście wzorem godnym naśladowania- akcentowała szefowa resortu edukacji. Za wspaniałą współpracę ze strażakami podziękował w swoim wystąpieniu wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

W czasie uroczystości kilkudziesięciu dolnośląskich strażaków otrzymało odznaczenia resortowe i awanse na wyższe stopnie i stanowiska .

Marek Zygmuntradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina