Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

XXIV Ogólnopolski Bieg Niepodległości w Górze (ZDJĘCIA)

13.11.2017 10:45   | dodał: MO
XXIV Ogólnopolski Bieg Niepodległości w Górze (ZDJĘCIA)
  fot. Piotr Szafraniec
Ponad 160 osób wzięło udział w XXIV Ogólnopolskim Biegu Niepodległości w Górze. W ten sposób fani sportu uczcili 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Święto Niepodległości rozpoczęło się o godz. 9 pod Pomnikiem Wolności, gdzie odbyło się uroczyste złożenie wieńców. Kwiaty złożył Samorząd Gminy Góra i Powiatu Górowskiego oraz przedstawiciele: Związku Kombatantów, radnych Rady Miejskiej Góry, służb mundurowych, Nadleśnictwa Góra Śląska, szkół i przedszkoli z terenu Gminy Góra, instytucji gminnych i powiatowych, partii politycznych i organizacji związkowych.

Drugą częścią sobotnich obchodów był XXIV Ogólnopolski Bieg Niepodległości. Oficjalnego otwarcia Biegu dokonała Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz oraz polscy olimpijczycy: Marian Sypniewski i Marian Woronin. Najlepszym z biegaczy okazał się Fabian Sternik, który trasę 10 km pokonał w 34:59 min. Wśród kobiet najlepszą zawodniczką była Joanna Lorenc, pokonując dystans w 42:37 min. Organizatorzy już teraz serdecznie zapraszają do udziału w Jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Biegu Niepodległości w Górze, w 2018 roku.

Anna Buchar

fot. Piotr Szafraniec


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina