Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

MISTRZOSTWA POLSKI DUSZPASTERSTW AKADEMICKICH WROCŁAW 2017 (ZDJĘCIA)

13.11.2017 10:17   | dodał: MO
MISTRZOSTWA POLSKI DUSZPASTERSTW AKADEMICKICH WROCŁAW 2017 (ZDJĘCIA)
  fot. Adam Wasilewski
Dla niektórych to zwykły weekend, ale dla 15 Duszpasterstw z całej Polski to weekend pełen emocji, adrenaliny i nowych przeżyć. W piątek 10 listopada DA „Wawrzyny”, jako zeszłoroczni Mistrzowie Polski w piłkę nożną, przywitali we Wrocławiu uczestników Mistrzostw Polski Duszpasterstw Akademickich 2017. W ciągu trzech dni Hale Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoła Podstawowa „Iskry” gościły około 300 osób!

Dokładnie 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość, dlatego hasłem przewodnim spotkania były wartości „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ten sam temat miał także tryptyk konferencji wygłaszanych kolejno w piątek, sobotę i niedzielę. Ojciec Wojciech Kobyliński, Duszpasterz „Wawrzynów” podniósł kwestię honoru w obecnych czasach oraz zagrożenia i wyzwania z nim związane. W trakcie sobotniej mszy, ksiądz Mirosław Maliński (Duszpasterz Centralnego Ośrodka Duszpasterstw Akademickich „Maciejówka” we Wrocławiu) mówił o solidarności i wspólnym budowaniu mostów, które finalnie mają doprowadzić nas do zbawienia. Homilię w trakcie niedzielnej Eucharystii wygłosił Ksiądz Biskup Jacek Kiciński. Przypomniał nam o tym, byśmy czuwali i byli gotowi na przyjście Chrystusa, uświadomił tęsknotę za Bogiem i wskazał na cel ludzkiego życia, którym jest miłość.

Istotą tych Mistrzostw było właśnie spotkanie, zawiązanie wspólnoty; nie walka przeciwko sobie, a współpraca. To, że młodzi ludzie potrafią się zgromadzić wokół jednej idei daje ogromną nadzieję, że jeżeli w rzeczach małych są honorowi i wierni (nawet na płaszczyźnie „biegania za piłką”), to i w sprawach najważniejszych również się zjednoczą. Nieprzypadkowo tegoroczne Mistrzostwa trwały w trakcie Święta Niepodległości. Codziennie o coś walczymy. Kiedyś walczyliśmy o wolny kraj, dziś o niepodległe serce - serce zdolne i gotowe do poświęcenia się drugiemu.

W tym roku w turnieju wzięli udział:

DA Tratwa (Tarnów), DA Anna (Warszawa), DA Plus (Poznań), DA DĄB (Warszawa), DA Radom (Radom), DA ISKRA (Dęblin), DA Na Miasteczku + DA św. Anna (Kraków), DA U Szczepana (Kraków), DA U Brata (Kraków), DA Dach (Wrocław), DA Nieśmiertelni (Wrocław), DA Most (Wrocław), CODA Maciejówka (Wrocław), FDA Antoni (Wrocław), DA Wawrzyny (Wrocław).

Wyniki:

SIATKÓWKA

I MIEJSCE: DA NIEŚMIERTELNI Z WROCŁAWIA

II MIEJSCE: DA WAWRZYNY Z WROCŁAWIA

III MIEJSCE: DA MOST Z WROCŁAWIA

IV MIEJSCE: DA NA MIASTECZKU I ŚW. ANNA Z KRAKOWA

KOSZYKÓWKA

I MIEJSCE: DA NIEŚMIERTELNI Z WROCŁAWIA

II MIEJSCE: DA WAWRZYNY Z WROCŁAWIA

III MIEJSCE: DA ISKRA Z DĘBLINA

IV MIEJSCE: DA ANTONI Z WROCŁAWIA

PIŁKA NOŻNA

I MIEJSCE: NIEŚMIERTELNI Z WROCŁAWIA

II MIEJSCE: ŚW. ANNA Z WARSZAWY

III MIEJSCE: DA ISKRA Z DĘBLINA

IV MIEJSCE: DA TRATWA Z TARNOWA

inf. Agata Iwanek
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina