Grupa Johanneum

Zdrojewski w #PORANNYGOSC: Wrocław potrzebuje tlenu!

25.10.2017 07:56 Patrycja Jenczmionka Błędowska

 

Zdrojewski w #PORANNYGOSC: Wrocław potrzebuje tlenu!RR

 

Trwa dyskusja ws. zakazu handlu w niedzielę. Sejmowa podkomisja stała ds. rynku pracy przyjęła obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Najważniejsza poprawka dotyczy liczby niedziel wolnych od handlu. Ograniczenie handlu obowiązywałoby nie w każdą niedzielę, jak chce Solidarność, ale w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

- Takie decyzje powinny zapadać z dużym wyprzedzeniem. Polska jest krajem na dorobku, mówił w audycji „Poranny Gość” eurodeputowany Bogdan Zdrojewski.


Ograniczenie co do zasady ma dotyczyć sklepów, stoisk, straganów, domów towarowych i wysyłkowych oraz platform i sklepów internetowych, jeśli handel w niedziele nie odbywa się w sposób zautomatyzowany, a także hurtowni, z wyjątkiem hurtowni farmaceutycznych. Lista wyłączeń od zakazu obejmuje 24 rodzaje placówek handlowych, wśród nich stacje paliw, apteki, kwiaciarnie, sklepy na dworcach, lotniskach, w szpitalach. Możliwe byłoby też handlowanie na różnego rodzaju festynach. Zgodnie z wniesioną poprawką, handel byłby też możliwy w placówkach pocztowych.

Szefa delegacji Parlamentu Europejskiego ds. Białorusi zapytaliśmy o kierunek polityki naszego sąsiada jeśli chodzi o poszanowanie praw człowieka.

- Zauważamy postęp na Białorusi, dodaje Zdrojewski.

W przyszłym roku odbędą się wybory samorządowe. Chybicka, Stachowiak- Różecka, Ujazdowski, Michalak, Obremski, Jaros, Sutryk – te nazwiska pojawiają się na giełdzie nazwisk, które mogą ubiegać się o fotel prezydencki w stolicy Dolnego Śląska. Byłego prezydenta Wrocławia zapytaliśmy czego potrzebuje miasto?

- Trzeba poważnie zredukować zadłużenie miasta, mówił w audycji „Poranny Gość” europoseł Bogdan Zdrojewski.

- Czekamy na kogoś, kto zrealizuje, a nie będzie tylko mówić o konieczności preferencji komunikacji zbiorowej.

POSŁUCHAJ:

Rozmawiał dyrektor Radia Rodzina - ks. Cezary Chwilczyńśki.