Grupa Johanneum

Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu (AKTUALIZACJA, WIDEO, ZOBACZ ZDJĘCIA)

23.10.2017 10:54 Mateusz Oklasiński

 

Inauguracja II Międzynarodowego Festiwalu Filmów „Niepokalanów” we Wrocławiu (AKTUALIZACJA, WIDEO, ZOBACZ ZDJĘCIA)fot. Janusz Gajdamowicz/RR

 

Mszą św. w Kościele Bożego Ciała rozpoczęła się II edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Niepokalanów” we Wrocławiu. Eucharystii przewodniczył bp. Jacek Kiciński.

ZOBACZ WIDEO


Po Mszy św. uczestnicy przenieśli się do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, gdzie odbyła się projekcja filmu „Habemus papam – mamy papieża” w reżyserii Nanniego Morettiego. Wprowadzenie do filmu wygłosił gość zagraniczny – Arnaldo Casali.


ZOBACZ WIDEO


Dziś, 24 października, drugi dzień festiwalu. O 9:30 odbył się pokaz filmu „Nauczycielka” w reżyserii Jana Hrebejka. O 17:00 zapraszamy na spotkanie do siedziby Civitas Christiana przy ul. Kuźniczej we Wrocławiu. O włoskim kinie i festiwalu filmowym w Terni opowie Arnaldo Casali - gość zagraniczny Festiwalu. Trzebniczanie mają szansę zobaczyć film „Dwie Korony” w reż. Michała Kondrata – pokaz również o 17:00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy.

Festiwal to również pokazy filmów konkursowych w DCFie. O 17:30 odbędzie się projekcja filmu „Przełęcz ocalonych” w reż. Mela Gibsona.

W tym roku festiwal odbywa się pod hasłem „Prawda nas wyzwoli” i potrwa do 27 października. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

TU ZNAJDZIESZ CAŁY PROGRAM FESTIWALU: http://mkff.pl/o-festiwalu/program-festiwalu/

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z INAUGURACJI FESTIWALU

fot. Janusz Gajdamowicz/RR