Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Ks. prof. Cisło w #PORANNYGOSC: Potężna armia modlitwy idzie dziś do nieba w intencji Syrii

18.10.2017 09:28   | dodał: PJ
Ks. prof. Cisło w #PORANNYGOSC: Potężna armia modlitwy idzie dziś  do nieba w intencji Syrii
  pkwp.org
W Parlamencie Europejskim odbyła się wczoraj projekcja filmu dokumentalnego "Posłuchajcie męczenników", czyli obrazie o prześladowaniach chrześcijan w Iraku. Po nim odbyła się debata na ten temat z udziałem księży, którym bliska jest tematyka prześladowanych chrześcijan na całym świecie.

Jaka była reakcja członków PE na obraz, mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


Na obrazie wybrzmiewają słowa „ Europa nas zdradziła” padające z ust młodej chrześcijański z Karakosz. - Chrześcijanie z Iraku mają tę zdradę w sercu i w pamięci.

W poniedziałek (16. 10) iracka armia rządowa ogłosiła że Kurdowie stracili Kirkuk, czyli ponadmilionowe miasto na północy kraju. To w jego okolicach znajdują się bogate złoża naftowe.

Jakie to ma znaczenie dla losów państwa na Bliskim Wschodzie?

25 września Kurdowie przeprowadzili tam referendum niepodległościowe, co wywołało ostrą reakcję Bagdadu i sąsiadów Iraku.

Jaka będzie przyszłość Iraku? - Oby nie doszło do eskalacji, mówił w „Porannym Gościu” ks. prof. Cisło.

W debacie wzięli udział m.in. ks. dr Andrzej Halemba, prof. Ryszard Legutko, europoseł Ryszard Czarnecki.

O godz. 9.00 dzieci na całym świecie połączyły się modlitwą różańcową w intencji swoich rówieśników w Syrii. Inicjatywa została zainicjowana w 2005 roku w Wenezueli, Caracas, mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.


Jak mówi ks. profesor Cisło dane są przytłaczające. - Obecnie jest ponad 7 mln uchodźców wewnętrznych, około 2 milionów ludzi, którzy czekają na granicach Libanu i Syrii, by tylko wrócić do kraju. – Potrzebny jest pokój, by mogła być  prowadzona edukacja.


Przypomnijmy, konflikt w Syrii nieprzerwanie trwa od 7 lat.

Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r. podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który merytorycznie przygotowuje Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

mówił ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W tym roku Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym będzie 12 listopada i poświęcony będzie on sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Towarzyszyć będzie mu ofiara do puszek.

POSŁUCHAJ:


Prowadziła Patrycja Jenczmionka - Błędowska
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina