Grupa Johanneum

"Starałem się zrozumieć człowieka" - nowa książka o kard. Gulbinowiczu (GALERIA ZDJĘĆ)

13.10.2017 13:43 Adrianna Sierocińska

 

"Starałem się zrozumieć człowieka" - nowa książka o kard. Gulbinowiczu (GALERIA ZDJĘĆ)fot. ASe/RR

 

We Wrocławiu odbyła się promocja książki „Kardynał Henryk Gulbinowicz. Starałem się zrozumieć człowieka”, będąca wynikiem 34-letniej znajomości Kardynała z dziennikarzem Waldemarem Niedźwieckim, autorem publikacji.

 - Książka ta nie jest biografią ani też opisem ważniejszych wydarzeń z życia jej bohatera – mówi Waldemar Niedźwiecki

Podczas prezentacji książki kard. Gulbinowicz wspominał lata swojej młodości na Wileńszczyźnie, przywoływał osoby, które uczyły go szacunku do drugiego człowieka i pokazywały mu, co to znaczy dobrze żyć.

Laudację o kard. Gulbinowiczu wygłosili poseł Stanisław Huskowski – były prezydent Wrocławia, który wspominał charytatywną i dobroczynną działalność kardynała oraz jego talent organizatorski, a także ks. Jerzy Rasiak – dyrektor Ośrodka Audiowizualnego archidiecezji wrocławskiej, który zwrócił szczególną uwagę na podejście kardynała do działalności mediów oraz jego relacje z dziennikarzami.

Spotkanie odbyło się w przeddzień 94. urodzin kard. Gulbinowicza. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy tort z herbem kardynała. Prezent dla jubilata miała także Poczta Polska, która wydała znaczek z wizerunkiem kardynała. Na spotkaniu obecni byli także wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którzy wręczyli kardynałowi prezent podsumowujący tegoroczny wyjazd na Kresy.