Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

"Starałem się zrozumieć człowieka" - nowa książka o kard. Gulbinowiczu (GALERIA ZDJĘĆ)

13.10.2017 13:43   | dodał: AN
"Starałem się zrozumieć człowieka" - nowa książka o kard. Gulbinowiczu (GALERIA ZDJĘĆ)
  fot. ASe/RR
We Wrocławiu odbyła się promocja książki „Kardynał Henryk Gulbinowicz. Starałem się zrozumieć człowieka”, będąca wynikiem 34-letniej znajomości Kardynała z dziennikarzem Waldemarem Niedźwieckim, autorem publikacji.

 - Książka ta nie jest biografią ani też opisem ważniejszych wydarzeń z życia jej bohatera – mówi Waldemar Niedźwiecki

Podczas prezentacji książki kard. Gulbinowicz wspominał lata swojej młodości na Wileńszczyźnie, przywoływał osoby, które uczyły go szacunku do drugiego człowieka i pokazywały mu, co to znaczy dobrze żyć.

Laudację o kard. Gulbinowiczu wygłosili poseł Stanisław Huskowski – były prezydent Wrocławia, który wspominał charytatywną i dobroczynną działalność kardynała oraz jego talent organizatorski, a także ks. Jerzy Rasiak – dyrektor Ośrodka Audiowizualnego archidiecezji wrocławskiej, który zwrócił szczególną uwagę na podejście kardynała do działalności mediów oraz jego relacje z dziennikarzami.

Spotkanie odbyło się w przeddzień 94. urodzin kard. Gulbinowicza. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy tort z herbem kardynała. Prezent dla jubilata miała także Poczta Polska, która wydała znaczek z wizerunkiem kardynała. Na spotkaniu obecni byli także wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, którzy wręczyli kardynałowi prezent podsumowujący tegoroczny wyjazd na Kresy.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina