Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Wrocławscy politycy chcą walczyć ze smogiem

12.10.2017 11:14   | dodał: PJ
Wrocławscy politycy chcą walczyć ze smogiem
  Fot. Archiwum
Trwają konsultacje związane z ustawą antysmogową na Dolnym Śląsku, którą przygotowuje sejmik województwa.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu, a także Platformy Obywatelskiej są niezadowoleni z efektów walki ze smogiem w Stolicy Dolnego Śląska.Mówiła poseł PiS – Mirosława Stachowiak – Różecka, która zaznacza, że rząd w sprawie smogu poczynił już kroki:

30 tys. kotłów opalanych paliwami stałymi funkcjonuje we Wrocławiu z tego 21 tys. należy do gminy Wrocław. Radny miejski z PiS – Marcin Krzyżanowski zapytał prezydenta, ile zostało złożonych wniosków o przyłączenie mieszkań komunalnych do sieci ciepłowniczej w 2017 roku?Działacze Platformy Obywatelskiej są podobnego zdania. Jak zaznacza Paweł Karpiński z Wydziału Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – we Wrocławiu już są przekroczone normy, co do ilości dni z zanieczyszczonym powietrzem:


Kandydat na prezydenta Wrocławia z PO – Alicja Chybicka zaznacza, że wciąż nie ma konkretnych danych co do ilości szkodliwych pieców:

Z kwoty miliarda złotych, o której mówi prof. Chybicka ok. 825 mln zł to koszt podłączenia 33 tys. mieszkań do sieci ciepłowniczej. Reszta, czyli ok. 175 mln zł, zostanie przeznaczona na rozbudowę tej sieci. Biorąc pod uwagę, że roczny budżet Wrocławia wynosi ponad 4 mld zł, to widać, że miasto stać na ten wydatek – puentuje Paweł Karpiński.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina