Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Wystawa o Wujku otwarta do 12 listopada

10.10.2017 10:08   | dodał: KK
Wystawa o Wujku otwarta do 12 listopada
  fot. ksaleksander.blogspot.com
Kapłan, wychowawca młodzieży i społecznik. Życiorys wywodzącego się z Kresów ks. Aleksandra Zienkiewicza do dziś inspiruje. Od 2 października w Centrum Historii Zajezdnia będzie można zobaczyć wystawę czasową poświęconą twórcy wrocławskiego duszpasterstwa akademickiego, a dziś Sługi Bożego, którego proces beatyfikacyjny w archidiecezji wrocławskiej dobiega właśnie końca.

Ekspozycja w ujęciu chronologicznym opowiada o życiu charyzmatycznego duszpasterza. Podróż rozpoczyna się na Kresach Północno-Wschodnich, gdzie urodził się ks. Zienkiewicz. Następnie zwiedzający mogą dowiedzieć się, jak kapłan po dramacie II wojny światowej trafił na Ziemie Zachodnie do Wrocławia. 

Na wystawie będziemy mogli zobaczyć rzeczy pochodzące z wyposażenia domowego kapłana m.in. drobne przedmioty codziennego użytku, szaty liturgiczne, albumy zdjęciowe oraz dokumenty, takie jak maszynopisy prac naukowych i pamiętniki księdza. Będzie można zapoznać się też m.in. z opinią prymasa Wyszyńskiego, który bardzo cenił ks. Zienkiewicza za niezłomną postawę wobec komunistów w latach 50., gdy pełnił posługę rektora Seminarium Duchownego we Wrocławiu

Ostatnia sekcja wystawy poświęcona jest dorobkowi popularnego „Wujka” oraz toczącemu się procesowi beatyfikacyjnemu. Ekspozycja powstała we współpracy Ośrodka z wychowankami ks. Zienkiewicza.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja czynna jest w godzinach otwarcia Centrum Historii Zajezdnia do 12 listopada.

 


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina