Grupa Johanneum

Metropolitalna Pielgrzymka Caritas do grobu św. Jadwigi (PLAN)

13.09.2017 13:54 Mateusz Cieniawski

 

Metropolitalna Pielgrzymka Caritas do grobu św. Jadwigi (PLAN)mat. pras. caritas

 

W roku obchodów Jubileuszu 750 – lecia kanonizacji św. Jadwigi, patronki śląska i dzieł miłosierdzia, zostanie wraz z Metropolitą Wrocławskim Arcybiskupem Józefem Kupnym, Ordynariuszem diecezji legnickiej, bp. Zbigniewem Kiernikowskim oraz Ordynariuszem diecezji świdnickiej bp. Ignacym Decem uczczony Rok Jadwiżański przy relikwiach świętej Księżnej.

30 września 2017 r. w Trzebnicy dzięki staraniom księdza arcybiskupa, ordynariuszy diecezji legnickiej i świdnickiej spotkają się pracownicy, wolontariusze, podopieczni i dobrodzieje wszystkich Caritas w Metropolii Wrocławskiej. Będzie to czas obfitego błogosławieństwa, świętowania i wspólnego dzielenia się doświadczeniem niesienia pomocy bliźniemu na wzór naszej patronki, która naśladowała samego Chrystusa. Jako hojna jałmużniczka i opiekunka ubogich, smutnych, chorych i umierających jest do dziś dla nas przykładem, który warto stawiać wszystkim zaangażowanym w dzieła Caritas.

Urzeczeni blaskiem Jej świętości i życia przepełnionego miłością Boga i bliźniego będziemy prosić w ten szczególny dzień, aby nauczyła nas żyć w Bożej obecności i z pomocą łaski Ducha Świętego, dostrzegać ludzkie potrzeby i skutecznie im zaradzać, świadcząc w ten sposób o miłosiernej miłości samego Boga

Plan Pielgrzymki

10.00 Eucharystia przy ołtarzu polowym
Przewodniczy abp Józef Kupny
Koncelebrują: bp Ignacy Dec, bp Zbigniew Kiernikowski
Homilię wygłosi bp Ignacy Dec

11.00 Procesja do grobu św. Jadwigi, przyjęcie św. Jadwigi jako patronki dzieł miłosierdzia i nałożenie medalików z wizerunkiem świętej

11.30 W bazylice rozpoczęcie gry terenowej dla dzieci i młodzieży ze Szkolnych Kół Caritas, słowo abp. Józefa Kupnego.
Spotkanie z czasami i zwyczajami św. Jadwigi  - gra terenowa (bractwo rycerskie, przewodnicy trzebniccy, tańce dworskie, pokazy rycerskie, etc.)

11.30 Występy podopiecznych Placówek Caritas przy ołtarzu polowym

12.00 Sympozjum dla Parafialnych Zespołów Caritas

Gminne Centrum Kultury i Sportu, ul. Prusicka 12
Panel dyskusyjny poprowadzi Obserwatorium Społeczne

13.30 Obiad - Błonia

14.00 Koncert uwielbienia – prowadzi zespół N.O.E.


mat. pras. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.