Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Gminie Skarbimierz.

11.09.2017 16:52   | dodał: PJ
EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Gminie Skarbimierz.
  fot. mat. prasowe
Sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach i kościół w Kruszynie były miejscami, gdzie 10 września 2017r. realizowano program, 25 już, Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie opolskim.

W małujowickim Sanktuarium św. Jakuba Apostoła odbyła się dziękczynna msza święta w rocznice ustanowienia Sanktuarium, które oprócz walorów turystycznych związanych z cudownymi freskami stało się miejscem kultu i duchowej przemiany wielu pielgrzymów. Msza była także czasem wdzięczności za fakt instalacji w Sanktuarium, w ubiegłym roku, relikwii Świętego Jakuba. Mszę celebrował ks. kustosz, proboszcz parafii Tomasz Sałowski oraz ks. Grzegorz Madry, ojciec duchowny seminarium z Warszawy. Oprawę muzyczną duchowego spotkania wiernych zapewnił zespół „Evita” a po koncercie w cudowny świat malowideł Śląskiej Sykstyny wprowadził wszystkich chętnych znany brzeski przewodnik dr Tadeusz Jurek.
W Kruszynie w ramach EDD odbyła się dożynkowa msza święta, która celebrował proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Kruszynie ks. Marek Dziedzic. Uczestnicy mszy mogli zapoznać się z informatorami EDD oraz okolicznymi wydaniami materiałów o Gminie Skarbimierz a na ewentualnych gości, którzy chcieliby pospacerować po urokliwej wsi czekała pani sołtys Anna Drozd.
Na wszystkich, którzy zechcą poznać uroki Gminy Skarbimierz czekamy, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, jeszcze 16 września br. w Zielęcicach,  gdzie w miejscowym zabytkowym kościele  o g.  17.00 odbędzie się dożynkowa msza  święta z oprawa muzyczną chóru Cantate Domino ze Skarbimierza oraz spacerem po wiosce z przewodnikiem p. Janem Janotą.

Andrzej Sowa


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina