Grupa Johanneum

Spotkanie Młodych na Ślęży (WIDEO, ZDJĘCIA, HOMILIA)

10.09.2017 14:15 Krzysztof Kunert

 

Spotkanie Młodych na Ślęży (WIDEO, ZDJĘCIA, HOMILIA)Fot. Mateusz Cieniawski/RR

 

Ponad tysiąc młodych osób wzięło udział w Spotkaniu Młodych na Ślęży.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę przed południem. Młodzi ludzie dostawali się na szczyt Ślęży z każdej strony, ale prawdziwe oblężenie przeżył żółty szlak z Przełęczy Tąpadła. 

ZOBACZ BELGIJKĘ I INNE TAŃCE NA ŚLĘŻY

Młodych odwiedził abp Józef Kupny, który poprowadził modlitwę Anioł Pański, pobłogosławił młodzież - Przyjechałem tutaj specjalnie, aby się z Wami spotkać! Przyjechałem, aby Wam powiedzieć, jak bardzo cieszę się Wami i tym, że gromadzicie się na tej górze:Metropolita wrocławski poświęcił również ołtarz w kościele Ślęży. Specjalnie dla Słuchaczy Radia Rodzina podzielił się także swoimi wrażeniami ze spotkania z młodymi - Jest tyle fantastycznej młodzieży, która chce ten czas spędzić ze sobą i Panem Bogiem: - Każdego roku jest inaczej, bo życie to przygoda - mówił ks. Jakub Bartczak z Sulistrowic, główny organizator spotkania - Jest przyroda, jest Eucharystia, spowiedź, dziś można doświadczyć młodego wrocławskiego Kościoła i szerokiego spektrum spotkania z Panem Bogiem. 

To właśnie Msza św. była głównym punktem programu Spotkania Młodych. Eucharystii przewodniczył duszpasterz młodzieży ks. Zbigniew Kowal, a homilię wygłosił ks. Maciej Małyga:[Dźwięk z homilii zamieszczamy dzięki uprzejmości Gościa Wrocławskiego]

POSŁUCHAJ, CO O SPOTKANIU MÓWILI JEGO UCZESTNICY:

Wrażenia ze szlaku:


Dlaczego warto być na Ślęży:


Wstajemy z kanapy:ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ (Fot. Mateusz Cieniawski/RR):