Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

"Grzegorz Schetyna nie ma pojęcia, jak wygląda funkcjonowanie szkoły" - dolnośląski kurator oświaty o liście do nauczycieli

05.09.2017 15:48   | dodał: AN
"Grzegorz Schetyna nie ma pojęcia, jak wygląda funkcjonowanie szkoły" - dolnośląski kurator oświaty o liście do nauczycieli
  librestock.com
1 września Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna napisał list do nauczycieli, w którym odniósł się do reformy edukacji. W piśmie Grzegorz Schetyna podkreśla, że polska edukacja do niedawna była powodem do dumy i podziwu, sugerując tym samym, że nie popiera reformy.

 - Stan polskiej edukacji jest zadowalający, ale chcemy go polepszyć – mówi Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty i powołuje się na swoje wieloletnie doświadczenie pracy w szkole.

Schetyna pisze także o braku "poszanowania dla ciężkiej pracy i osiągnięć nauczycieli, marnotrawieniu pieniędzy, likwidacji gimnazjów i zwalnianiu tysięcy nauczycieli, niszczeniu polskiej szkoły". W odniesieniu do tego zarzutu Roman Kowalczyk podkreśla, że kuratorium nie był obojętny los nauczycieli i starano się zapewnić im miejsca pracy. Mówi także, że jest otwarty na rozmowy.

Zarzut Grzegorza Schetyny dolnośląski kurator oświaty uważa za bezpodstawny

Słowa "nie zgadzamy się na brak zaufania dla pedagogów, na wskazywanie palcem przez kuratora zawartości programu nauczania [...]" Roman Kowalczyk uważa za nieprawdziwe i krzywdzące

Grzegorz Schetyna zarzucił także usuwanie z programu nauczania najwybitniejszych polskich pisarzy czy historii powszechnej.

- Większy nacisk będzie położony na historię współczesną – mówi Roman Kowalczyk

Usuwanie historii powszechnej, o którym pisze Grzegorz Schetyna, to nonsens – dodaje Roman Kowalczyk i zapewnia, że tej w szkołach nie zabraknie, a jedynie większy akcent zostanie położony na historię Polski.
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina