Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w parafii św. Jana Apostoła (HOMILIA, ZDJĘCIA)

01.09.2017 13:15   | dodał: PJ
Relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki w parafii św. Jana Apostoła (HOMILIA, ZDJĘCIA)
  Fot. Janusz Gajdamowicz
W niedzielę, 3 września, w ramach obchodów 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”, w parafii św. Jana Apostoła we Wrocławiu zostały zainstalowane relikwie patrona Solidarności bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Relikwie w uroczystej procesji wprowadzili do kościoła siostra i brat bł. ks. Jerzego, do Wrocławia przybył także Przewodniczący NSZZ Solidarność Zarządu Podlaskiego - Józef Mozolewski.
Niedzielna uroczystość zgromadziła przedstawicieli dolnośląskiej „Solidarności”. Stawiły się licznie poczty sztandarowe oraz mieszkańcy Wrocławia.
Ks. prałat Andrzej Dziełak, który w młodości wraz z księdzem Jerzym odbywał służbę wojskową dla kleryków w wygłoszonej homilii wspominał tamte czasy oraz podkreślił że istotą powstającej w 1980 roku Solidarności była wspólna modlitwa i wartości chrześcijańskie:POSŁUCHAJ HOMILII:O tym jak relikwie bł. ks. Jerzego trafiły do podlaskiej Solidarności szczegółowo opowiadał jej wieloletni przewodniczący Józef Mozolewski:Po uroczystej Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem ks. prałata Mirosława Drzewieckiego wierni udali się pod obelisk upamiętniający działalność ks. Mariana Stanety – kapłana, który modlił się razem ze strajkującymi po ogłoszeniu stanu wojennego robotnikami Polaru.

Uroczystość wpisała się także w obchody XXX- lecia istnienia parafii św. Jana Apostoła na wrocławskim Zakrzowie, a o jej podniosły przebieg zadbał proboszcz parafii ks. Wiesław Karaś. 

O uroczystościach i roli bł. ks. Jerzego Popiełuszki w historii Solidarności opowiada Małgorzata Calińska-Mayer z wrocławskiej Solidarności:

Rozmawiał Janusz Gajdamowicz.


inf.wł./pj, jg, rr

Fot. Janusz Gajdamowicz/RR


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina