Grupa Johanneum

Wrocławskie Dni Duszpasterskie dzień 1 (homilia)

28.08.2017 11:48 Mateusz Cieniawski

 

Wrocławskie Dni Duszpasterskie dzień 1 (homilia)Fot. MC/RR

 

Mszą Świętą sprawowaną w katedrze wrocławskiej pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego rozpoczęła się 47. edycja Wrocławskich Dni Duszpasterskich.

Homilię wygłosił abp Wiktor Skworc, który podkreślił, że WDD to wydarzenie, które stało się tradycją:W dalszej części homilii arcybiskup zwrócił uwagę na postać św. Augustyna, jako tego, który nawrócił się pod wpływem słowa:

Po Mszy św. w auli PWT rozpoczęły się zapisy na wydarzenie i część wykładowa. Następnie popołudniu odbyły się warsztaty oraz nabożeństwo.

Warsztaty z uczestnikami WDD przeprowadził m.in ks. Rafał Cyfka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, który udzielał wskazówek jak mówić o prześladowaniu chrześcijan, islamie i wojnie w Syrii.

Tegoroczna edycja WDD odbywa się pod hasłem „Otrzymaliśmy w darze Ducha Świętego. Różnorodność w jedności”. WDD potrwają do 29 sierpnia.

Posłuchaj całej homilii:Duch Święty źródłem młodości Kościoła to tytuł wykładu, który wygłosił bp dr Marek Solarczyk.

Wcześniej swoje prelekcje wygłosili ks. prof. Mariusz Rosik (PWT) – Dary Ducha Świętego w Biblii, a także o. bp prof. Jacek Kiciński (PWT) – Charyzmaty odnawiają Kościół – perspektywy i zagrożenia.

Zobacz szczegółowy program wydarzenia TUTAJ