Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Słowo przeciwko słowu – kolejne informacje w sprawie rodziny mieszkającej przy pl. Uniwersyteckim 7

09.08.2017 12:57   | dodał: MC
Słowo przeciwko słowu – kolejne informacje w sprawie rodziny mieszkającej przy pl. Uniwersyteckim 7
  Fot. MC/RR
W sprawie postępowania dotyczącego zabrania dzieci rodzicom, którzy mieszkają przy Placu Uniwersyteckim 7 w remontowanej kamienicy, zabrał głos rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu – Sylwia Jastrzembska:

Niestety rodzice nie zabrali dzieci w bezpieczne miejsce – dodaje rzecznik:Sąd podjął tę decyzję dla dobra dzieci, dla ochrony ich życia – kontynuuje Jastrzembska:Nie byłoby tej ingerencji, gdyby rodzice opuścili ten budynek:


Zapytaliśmy panią Beatę, matkę dzieci, dlaczego przebywały one w budynku, choć miały zostać u rodziny?


Skoro rodzice wiedzieli, że w tej kamienicy dzieci nie mogą przebywać, dlaczego narazili je na niebezpieczeństwo, a w konsekwencji odebranie ich przez sąd?


Pani Beata wciąż utrzymuje, że winę za stan budynku ponosi firma, która rozpoczęła remont i podkreśla, że nie wiedziała o tym, iż w tym miejscu planowane są jakiekolwiek prace:


Podczas badania tej sprawy, wyszło na jaw, że rodzina większość czasu spędza w Niemczech, tam mieszka, tam dzieci chodzą do szkoły. Zapytaliśmy, dlaczego w takim razie chcą przebywać w mieszkaniu, w którym są narażeni na utratę zdrowia i życia?


Pani Beata podkreśla, że jeżeli miasto przekaże jej lokum o podobnym standardzie i metrażu w dobrej lokalizacji, to nie będzie rościć praw o mieszkanie, w którym w tej chwili przebywa. Kobieta zaznacza, że okolica, w której znajduje się lokum zastępcze zaproponowane przez zarząd komunalny, jest niebezpieczna:


Rzecznik prasowy Zarządu Zasobu Komunalnego - Urszula Hamkało zaznaczyła, że w ostatnim czasie gmina miała informację, że w tym mieszkaniu przebywa jedna osoba, a nie sześć, w tym małe dzieci. Pani Beata nie zgadza się z tymi słowami:


Z rozmowy wynika, że osoba, która zgłosiła do gminy informacje, że w mieszkaniu przebywa tylko jedna osoba, to prawdopodobnie córka pani Beaty. Zapytaliśmy, dlaczego w zgłoszeniu została zaznaczona jedna osoba, skoro w mieszkaniu tak naprawdę przebywa ich sześć?

W najbliższym czasie odbędzie się sprawa sądowa, do tego czasu dzieci prawdopodobnie pozostaną w pogotowiu opiekuńczym.

Do tematu powrócimy.

O sprawie pisaliśmy również:

http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/17322/ (14.07.2017)

http://www.radiorodzina.pl/wiadomosci/17426/ (07.08.2017)

Inf. wł. MC/RR


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina