Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

400 dzieci z dolnośląskich parafii wypoczywa dzięki wrocławskiej Caritas nad Bałtykiem (ZDJĘCIA)

10.07.2017 13:29   | dodał: KK
400 dzieci z dolnośląskich parafii wypoczywa dzięki wrocławskiej Caritas nad Bałtykiem (ZDJĘCIA)
  Fot. Wrocławska Caritas
Wizyta w Fokarium, rejs po Bałtyku, zawody sportowe i aktywny odpoczynek na plaży, to niektóre z atrakcji przygotowanych dla 400 dzieci wypoczywających na koloniach Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W Ulinii koło Łeby pod czujnym okiem opiekunów i wychowawców kolonijnych wypoczywa 80 dzieci. 

Ośrodek jest umiejscowiony tuż przy granicy Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie jak z przekąsem mówi ks. Dyrektor Dariusz Amrogowicz – Nic nie ma! nie ma szybkiego Internetu, nie ma dobrego zasięgu w telefonach komórkowych, nie ma telewizji. Jest za to las, przyroda, natura i świeże powietrze, czyli wszystko to co jest potrzebne, aby unieść głowę z nad smartfonu i rzeczywiście odpocząć. Na dzieci i młodzież czekają boiska do różnorodnych gier, miejsce na ognisko i świetlica na pogodne wieczory. Niedaleko stąd na plaże i do Łeby – letniej stolicy Polski. Wokół wiele atrakcji – Bałtyk ze swoją ofertą turystyczną, rejsami po morzu, Słowińskim Parkiem Narodowym, wydmami, lasami i jeziorami. Dla dzieci to niezwykła przygoda. Często to pierwszy w życiu wyjazd tak daleko od domu, dlatego nad wszystkim czuwa bardzo zaangażowana kadra wychowawców.

Na kolonie wyjeżdżają dzieci, których rodziny w ciągu roku są pod opieką Parafialnych Zespołów Caritas. Dofinansowanie pochodzi w pierwszym rzędzie ze sprzedaży świec Wigilijnego Dzieła Caritas i paschalików wielkanocnych. Zespoły parafialne same również starają się o dofinansowanie wypoczynku organizując kwesty i przy parafialne kiermasze. Dzięki tym ofiarom 400 dzieci z archidiecezji wrocławskiej na 5 turnusach będzie mogło wypocząć nad polskim morzem.

oprac. KK


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina