Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Peregrynacja relikwii Jana Pawła II w parafii św. Walentego w Lubiążu

19.06.2017 11:50   | dodał: PJ
Peregrynacja relikwii Jana Pawła II w parafii św. Walentego w Lubiążu
  mat. prasowe
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Parafii św. Walentego należała do wyjątkowych, bowiem tego dnia Parafia gościła w swoich progach Wielkiego Świętego - Jana Pawła II.

Dzięki staraniom i zaangażowaniu miejscowego proboszcza - ks. Leszka Woźnego - biała sutanna, piuska, stuła, krzyż papieski oraz relikwiarz z krwią świętego, trafiły do tutejszej parafii. Nawiedzenie relikwii rozpoczęło się uroczystym powitaniem o godz. 17.00. Następnie wierni modlili się Litanią do Jana Pawła II oraz wsłuchiwali się w rozważania papieskie. Mieli również okazję do ucałowania relikwii. W duchu modlitwy spotkali się na wspólnej Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Leszek Woźny. Pasterz zachęcał zgromadzonych parafian do świętości i wielkości człowieczeństwa, której symbolem jest Jan Paweł II. Przypomniał wiernym, że Papież mówił do nas nie tylko słowami, ale przede wszystkim życiem przepełnionym dobrocią, pokorą i cierpieniem. Życiem, pełnym bożego pokoju, który można osiągnąć  przez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i Eucharystię. Zachęcał do takiej postawy sugerując wiernym, że świadectwo naszego Wielkiego Rodaka winno być pomocą w dokonywaniu codziennych wyborów, zmaganiu się z trudną rzeczywistością, problemami czy chorobami. Po uroczystej mszy św. odbyło się czuwanie przygotowane przez parafian. Wyrazem pamięci i hołdem, jaki parafianie chcieli złożyć Ojcu Świętemu było rozważanie Jego słów, myśli i modlitw. Chcieli przyjść do ukochanego Świętego przez zamyślenie nad Jego nauką, modlitwę i pieśni uwielbienia wyśpiewane przy akompaniamencie gitary. Modlili się różańcem świętym za wstawiennictwem Jana Pawła II oraz Apelem Jasnogórskim. Ich modlitwa była wyrazem miłości i podziękowania Wielkiemu Papieżowi.
Na zakończenie czuwania parafianie mieli okazję usłyszeć Hymn o Miłości w wykonaniu wspaniałego artysty - Sambora Dudzińskiego. Niezwykle wzruszająca interpretacja tego Hymnu na długo pozostanie w ich pamięci. Podobnie jak Tryptyk Rzymski Jana Pawła II odczytany pięknym aktorskim głosem Pani Bożeny Dudzińskiej.Atmosfery spotkania z Janem Pawłem II nie sposób opisać słowami. Jego biała sutanna powodowała, że czuło się obecność świętego. Każdy był w nią wpatrzony ze łzami w oczach... Poruszała serca, przyciągała uwagę, rozmadlała jak sam Jan Paweł II...
Kolejnego dnia o godz. 8.00 rano bardzo licznie zgromadzeni wierni ponownie zgromadzili się mszy świętej, aby pożegnać relikwie, ucałować Je , otrzymać błogosławieństwo i zawierzyć Papieżowi siebie, swoje rodziny i swoją parafię. Napełnieni Jego nauką uwierzyli, że czuwa nad każdym z nich, a Jego obecność w Parafii św. Walentego w Lubiążu zaowocuje wieloma łaskami.

mat.prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina