Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Jubileusz 50-lecia Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych (GALERIA ZDJĘĆ)

12.06.2017 11:26   | dodał: MO
Jubileusz 50-lecia Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych (GALERIA ZDJĘĆ)
  fot. archiwum Duszpasterstwa
Wprawdzie początki Duszpasterstwa Niesłyszących sięgają roku 1953, to jednak dopiero rok 1967 był datą, którą świętowali niesłyszący i niewidomi w naszej archidiecezji. Wówczas bowiem decyzją biskupa Bolesława Kominka otrzymali kaplicę św. Sebastiana przy kościele NMP na Piasku. W tym roku mija 50 lat odkąd na mapie świątyń wrocławskich jest stałe miejsce, gdzie ludzie z wadą słuchu i wzroku mogą otrzymać specjalistyczną opiekę duchową.

Uroczystej Mszy Świętej z okazji złotego jubileuszu przewodniczył biskup Andrzej Siemieniewski, a wraz z nim modlili się: ks. Jan Sroka i ks. Jan Mazur - dawniejsi duszpasterze, ks. Grzegorz Michalski - proboszcz parafii NMP na Piasku oraz ks. Tomasz Filinowicz - obecny duszpasterz. Ten ostatni sprawował Mszę w intencji ks. Kazimierza Błaszczyka w 5. rocznicę śmierci, wspominając wieloletniego i zasłużonego kapłana, który tworzył podwaliny ośrodka duszpasterskiego "na Piasku".

W Eucharystię, w której uczestniczyło około 400 osób, aktywnie włączyli się członkowie duszpasterstwa, którzy przygotowali piękną oprawę liturgiczną. Na zakończenie Mszy ks. Biskup wręczył statuetki 50-lecia s. Małgorzacie Szewczyk ze Zgromadzenia Sióstr Bożego Serca Jezusa oraz p. Renacie Maciejewskiej w uznaniu zasług i długoletniego ich zaangażowania na rzecz wrocławskiego duszpasterstwa.

Po Mszy świętej był wyświetlony film przygotowany przez Fundację FONIS, który pokrótce przybliżył uczestnikom uroczystości historię duszpasterstwa. Następnie wszyscy zostali zaproszeni "pod 4", gdzie był przygotowany posiłek, konkursy z nagrodami, zabawy dla dzieci oraz dwie niezwykle ciekawe wystawy. Pierwsza - fotograficzna, przedstawiała zdjęcia dokumentujące historię. Wiele osób z nieukrywaną radością odnajdywało siebie na starych fotografiach. Podobnie z wielkim sentymentem zwiedzana była druga wystawa, prezentująca sprzęty wykorzystywane przez ks. Błaszczyka do prowadzenia specjalistycznego duszpasterstwa.

ks. Tomasz Filinowicz


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina