Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

„Akcja dla niedzieli i rodziny”

12.06.2017 10:32   | dodał: AN
„Akcja dla niedzieli i rodziny”
  fot. Marek Zygmunt
Już po raz szósty parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia we Wrocławiu zorganizowała festyn rodzinny z udziałem kilku tysięcy wiernych nie tylko z tej, ale również z wielu innych wrocławskich wspólnot. Tegoroczne świętowanie przygotowane przez grupy parafialne na czele z tamtejszym Oddziałem Akcji Katolickiej przebiegało p.h. „ Akcja dla niedzieli i rodziny”. Aktywnie w jego przebieg włączyło się również m.in. Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne, Biuro Podróży” „Panorama” oraz Nadleśnictwo Miękinia.

Proboszcz ks. dr. Jan Adamarczuk cieszy się z tak dużego zaangażowania parafian w przygotowanie tego festynu.- Ogromne znaczenie ma w tym przypadku zarówno integracja naszych wiernych jak i duża mobilizacja dla tych, którzy organizują ta imprezę. Uczymy się przez to współpracy, ale tez zawiązywania takiej prawdziwej parafialnej wspólnoty- podkreśla Ksiądz Proboszcz. Z kolei przewodniczący Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej Mariusz Lipiński wskazuje, że chodzi tutaj o jeszcze większe zjednoczenie wszystkich grup parafialnych., a także o to, by ludzie nie tylko przychodzili na świąteczną Eucharystię, ale wspólnie spędzali ten niedzielny czas. Podkreśla że ten festyn ma za zadanie pokazanie iż główną świątynią jest Kościół, najważniejsza jest niedzielna Eucharystia , a nie chodzenie w niedziele do sklepów, w których zakupy możemy zrobić w dni powszednie.

Festyn rozpoczął się Mszą św. celebrowaną w kościele pod przewodnictwem rektora MWSD ks. dr, Adama Łuźniaka. Po Eucharystii na estradzie zaprezentowały się m.in. zespoły przedszkolne i gimnazjalne, wystąpił także były wikariusz tej parafii ks. Jacek Tomaszewski oraz Zespół „ Gieni Dutki”. Można było także uczestniczyć w warsztatach tanecznych, podziwiać pokazy podchorążych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, skorzystać z wielu stoisk kiermaszowych. Nie zabrakło także konkursów, turniejów rekreacyjnych i loterii fantowej, z której dochód był przeznaczony na potrzeby parafii, także charytatywne.

Tekst i zdjęcia: Marek Zygmuntradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina