Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archidiecezja wrocławska ma 160 nowych lektorów i 60 ceremoniarzy

12.06.2017 10:22   | dodał: MO
Archidiecezja wrocławska ma 160 nowych lektorów i 60 ceremoniarzy
 
Nowych członków Liturgicznej Służby Ołtarza pobłogosławił o. bp Jacek Kiciński podczas uroczystej Mszy św. w Kościele pw. św. Krzyża we Wrocławiu.

W homilii o. bp Jacek Kiciński powiedział, że dziś jesteśmy świadkami „wiosny Kościoła”. Wyraził radość z tak dużej liczby młodych mężczyzn, którzy swoje życie pragną związać z ołtarzem.

O. Kiciński nawiązał również do słów Ewangelii : „Czuwajcie”, „ufajcie” i „głoście”. Powiedział, że Jezus nawiązuje do naszej codzienności, naszego życia. - Jezus przestrzega nas, byśmy czuwali, aby nie patrzeć tylko na innych, ale również na siebie. - Strzeżcie się swojego egoizmu, abyście nie byli ludźmi pysznymi – mówi dziś Chrystus. - Każdemu z nas grozi bycie popularnym, zauważonym, również wtedy kiedy otrzymujemy od Kościoła posługę ceremoniarza, lektora – jesteśmy widoczni i grozi nam pycha – dodał bp Kiciński.

O. bp odniósł się również do słów „głoście”. - To, co Bóg Wam powierza, jest po to, abyście służyli innym. Na końcu Eucharystii słyszymy: „Idźcie w pokoju Chrystusa”, a to znaczy idźcie i głoście, dzielcie się słowami Jezusa - mówił bp Jacek Kiciński.

Na koniec bp Kiciński podziękował obecnym kapłanom oraz opiekunom nowych lektorów i ceremoniarzy oraz duszpasterzowi służby liturgicznej archidiecezji wrocławskiej ks. Markowi Leśniakowi.

inf.wł./mo


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina