Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Samoobrona kobiet

12.06.2017 10:15   | dodał: AN
Samoobrona kobiet
  fot. Marek Zygmunt
W 33 ośrodkach na terenie całego kraju, w tym także we wrocławskim Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych zakończyła się pierwsza edycja kursu p.h.” Samoobrona kobiet”. Taki rodzaj szkolenia kobiet-ochotniczek w zakresie walki wręcz, samoobronny zainicjowało Ministerstwo Obrony Narodowej. Zgłosiło się do niego w całej Polsce ponad 1300 a kurs ukończyło ok. 1000 pań otrzymując specjalne certyfikaty.

Absolwentkom wrocławskiego kursu wręczył je w minioną niedzielę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. W uroczystości uczestniczył również wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. W swoim wystąpieniu szef MON podkreślił, że ten projekt jest nastawiony przede wszystkim na wzmocnienie zdolności społeczeństwa polskiego, a szczególnie właśnie kobiet w sprostaniu każdemu zagrożeniu.

- Czasy mamy dzisiaj - powiedziałbym na wszelki wypadek- różne. Bywają także takie sytuacje, które obarczone są różnorodnymi niebezpieczeństwami. Na szczęście tymi sprawami nie jest wprost zagrożona nasza Ojczyzna, ale trzeba być przygotowanym do wszystkich zagrożeń nie dopiero wtedy kiedy one nadejdą- podkreślił minister Macierewicz. Dodał, że w Polsce zdarzają się od czasu do czasu takie środowiska, które próbują wnieść taki element wewnętrznego zamieszania. Chcą na ulicach sprawić byśmy się czuli mniej bezpiecznie, byśmy nie mogli w swobodny sposób wyrażać własnych odczuć, dążeń, zamiarów. Wy panie będziecie te sytuację stabilizowały, będziecie zdolne do tego, by w razie zamieszania dać gwarancję, że nikomu nic się nie stanie.

Po ceremonii wręczenia certyfikatów odbył się pokaz umiejętności zdobytych na tym szkoleniu, przygotowano także żołnierski piknik rodzinny. Minister Antoni Macierewicz zapowiedział, że druga edycja tego kursu będzie ogłoszona we wrześniu lub w październiku br.

Tekst i zdjęcia: Marek Zygmunt


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina