Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Podsumowanie konkursu „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”

09.06.2017 12:17   | dodał: PJ
Podsumowanie konkursu „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”
  fot. protonus-wikimedia
Sukcesem zakończyła się XIII edycja ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego upływającego pod hasłem „Patriotyzm Karola Wojtyły – 1920-2005”. W ubiegłą sobotę, 3 czerwca 2017 roku, na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu odbył się finałowy etap konkursu, podczas którego pięciu najlepszych uczestników z województwa dolnośląskiego i opolskiego miało za zadanie obronę napisanych przez siebie prac pisemnych.

Obrony odbywały się przed komisją ekspercką w skład której weszli dr Kazimiera Wawrzynów OSU, dr Piotr Wróbel i Marcin Chruściel. Uczestnicy wykazali się nie tylko dogłębną znajomością nauczania Jana Pawła II, ale także dojrzałym spojrzeniem na jego dziedzictwo. Po obronach odbyła się uroczysta Gala Finałowa z udziałem zaproszonych gości oraz mediów. Podczas uroczystości miało miejsce wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród uczestnikom tegorocznej edycji. Zwycięzca, Paweł Korbut z Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu otrzymał nagrodę główną – wycieczkę do Rzymu oraz „złoty indeks” na jedną z sześciu uczelni partnerskich.

Konkurs Papieski realizowany jest od przeszło 13 lat przez krakowski Instytut Tertio Milennio. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością. W tegorocznej edycji udział wzięło niemal 5 tysięcy uczestników. Konkurs Papieski daje młodym ludziom podstawy do krytycznej refleksji nad nauczaniem Jana Pawła II oraz promowanymi przez niego wartościami. Jest również motywacją do czynnego, tak bardzo promowanego przez Papieża, uczestnictwa w życiu współczesnej Polski.
Zwycięzcom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej XIV edycji Konkursu Papieskiego.

Konkurs Papieski został zrealizowany pod patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, oraz kard. Stanisława Dziwisza, a także przy wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, Fundacji PZU, Clico z.o.o., Narodowego Centrum Kultury oraz wielu metropolitów, wojewodów, marszałków i prezydentów z największych miast Polski.

mat.prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina