Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Ponad milion pasażerów na wrocławskim lotnisku

08.06.2017 14:54   | dodał: PJ
Ponad milion pasażerów na wrocławskim lotnisku
  fotm.materiały prasowe
Blisko 19% - o tyle w maju 2017 roku wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług wrocławskiego lotniska. Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad milion podróżnych. Wzrosty notowano we wszystkich segmentach ruchu. Rosnącą popularnością cieszyły się loty na południe Europy.

Największy wzrost liczby pasażerów odnotowano w segmencie lotów czarterowych – aż o 39,4%. Połączenia niskokosztowe wybrało o 19% osób więcej niż w ubiegłym roku. Podróżni chętniej wybierali loty do największych europejskich hubów przesiadkowych – wzrost w segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych wyniósł 11,7%. W sumie w maju tego roku wrocławskie  lotnisko obsłużyło ponad 240 tys. podróżnych. To prawie o 40 tys. pasażerów więcej niż przed rokiem.

Już od kwietnia obserwujemy duże zainteresowanie lotami na południe Europy, zarówno z oferty tanich przewoźników, jak i biur podróży - mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław. - Spodziewamy się, że tendencja ta utrzyma się w kolejnych miesiącach. Wszystko wskazuje na to, że wakacje na naszym lotnisku ruszyły pełną parą.

Większa liczba pasażerów to także rezultat m.in. tegorocznej letniej siatki lotów, w której do dyspozycji podróżnych jest rekordowa liczba, prawie 70 połączeń. Są wśród nich zupełnie nowe kierunki m.in. Lizbona, Lwów oraz Palma na Majorce. Nowym połączeniem są także loty do Reykjaviku, które ruszyły 31 maja. W czerwcu siatka lotów wzbogaci się o połączenie do Tel Awiwu (PLL LOT).

Południe na topie

Hiszpania, Włochy, Portugalia - to te kierunki z oferty tanich linii cieszyły się w maju największą popularnością. Było to widoczne zwłaszcza w wypełnieniach samolotów. W  przypadku lotów na Teneryfę i do Malagi średnio zajętych było ponad 94% miejsc, do Lizbony i Rzymu - ponad 92%, a na Maltę i do Madrytu - ponad 90%.  

- Coraz więcej osób wybiera wypoczynek jeszcze przed szczytem sezonu wakacyjnego.  Chętnie planujemy kilkudniowe wakacje, a długie weekendy, takie jak majowy czy czerwcowy oraz dogodne dni operacji lotniczych tylko temu sprzyjają – mówi Jarosław Sztucki.

Niezmiennie dużym zainteresowaniem cieszą się niskokosztowe połączenia do Wielkiej Brytanii. Wypełnienia lecących tam samolotów należą do najwyższych i przekraczają 90%. W maju wyraźnie więcej osób podróżowało także do Eindhoven w Holandii. Tu wzrost wyniósł 12,5%. 

 

Czartery w górę

W maju 2017 roku wrocławskie lotnisko odnotowało wyjątkowo duży wzrost zainteresowania połączeniami czarterowymi. Wyniósł on 39,4%. Było to spowodowane zarówno większą liczbą tego typu rejsów, jak i szerokim wyborem kierunków oferowanych przez biura podróży. W siatce lotów czarterowych z Wrocławia w maju znalazły się m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka). W czerwcu dołączą do nich tegoroczne nowości: Tirana w Albanii i Kefalonia w Grecji. Docelowo tego lata do dyspozycji pasażerów będzie ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia.

Biznes ma się dobrze

W ubiegłym miesiącu więcej pasażerów podróżowało do największych europejskich hubów przesiadkowych. To ponad 34 tys. podróżnych. Wciąż wyjątkowo duża liczba pasażerów wybierała loty do Düsseldorfu. Wzrost na tej trasie wyniósł 70,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Wzrost odnotowały także połączenie krajowe – o 26,6%. Wciąż nie słabnie popularność lotów linii Ryanair na lotnisko im. Chopina. Liczba pasażerów wybierających to połączenie wzrosła o 62,4% w stosunku do tego samego okresu 2016 roku.

mat. prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina