Grupa Johanneum

Msza św. na rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ” (WIDEO, HOMILIA, ZDJĘCIA)

08.06.2017 10:43 Mateusz Oklasiński

 

Msza św. na rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ” (WIDEO, HOMILIA, ZDJĘCIA)Fot. MC/RR

 

8 czerwca, w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, we wrocławskiej katedrze została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, by podziękować za dar Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu w 20. rocznicę wydarzenia.

W homilii bp Jacek Jezierski, biskup elbląski nawiązał do ostatniej wieczerzy i przypomniał słowa Jezusa skierowane do uczniów: „To czyńcie na moją pamiątkę”, będące hasłem rozpoczynającej się dziś konferencji naukowej. Wskazał również na znaczenie pozostawionych nam obrzędów:


Bp Jezierski dodał, że Eucharystia to centralny obrzęd chrześcijaństwa, a my jako chrześcijanie wierzymy, że Chrystus jest w niej prawdziwie obecny:

Nie możemy również zapominać o ofiarnym charakterze Eucharystii. - Udział w Eucharystii wymaga od nas ofiarnego życia, poświęconego Bogu i ludziom na wzór Chrystusa – puentuje bp Jezierski.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

ZOBACZ WIDEO


Po Mszy św. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, w której uczestniczył m.in. ceremoniarz papieski, abp Piero Marini z Watykanu, który w swoim wystąpieniu nawiązał do kultu eucharystycznego poza Mszą Świętą:Spotkanie zakończy się o godzinie 15:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w katedrze, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński.
ZOBACZ WIDEO zaproszenie na wystawę: