Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Msza św. na rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ” (WIDEO, HOMILIA, ZDJĘCIA)

08.06.2017 10:43   | dodał: MO
Msza św. na rozpoczęcie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „TO CZYŃCIE NA MOJĄ PAMIĄTKĘ” (WIDEO, HOMILIA, ZDJĘCIA)
  Fot. MC/RR
8 czerwca, w święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, we wrocławskiej katedrze została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, by podziękować za dar Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu w 20. rocznicę wydarzenia.

W homilii bp Jacek Jezierski, biskup elbląski nawiązał do ostatniej wieczerzy i przypomniał słowa Jezusa skierowane do uczniów: „To czyńcie na moją pamiątkę”, będące hasłem rozpoczynającej się dziś konferencji naukowej. Wskazał również na znaczenie pozostawionych nam obrzędów:


Bp Jezierski dodał, że Eucharystia to centralny obrzęd chrześcijaństwa, a my jako chrześcijanie wierzymy, że Chrystus jest w niej prawdziwie obecny:

Nie możemy również zapominać o ofiarnym charakterze Eucharystii. - Udział w Eucharystii wymaga od nas ofiarnego życia, poświęconego Bogu i ludziom na wzór Chrystusa – puentuje bp Jezierski.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:

ZOBACZ WIDEO


Po Mszy św. w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego rozpoczęła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa, w której uczestniczył m.in. ceremoniarz papieski, abp Piero Marini z Watykanu, który w swoim wystąpieniu nawiązał do kultu eucharystycznego poza Mszą Świętą:Spotkanie zakończy się o godzinie 15:00 adoracją Najświętszego Sakramentu w katedrze, której przewodniczyć będzie o. bp Jacek Kiciński.
ZOBACZ WIDEO zaproszenie na wystawę:
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina