Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Jubileusz 10-lecia w Szkole Podstawowej w Smolniku

06.06.2017 19:07   | dodał: PJ
Jubileusz 10-lecia w Szkole Podstawowej w Smolniku
  fot. Patryk Załęczny
6. czerwca 2007 roku – to szczególna data, która zapisała się na kartach historii Szkoły Podstawowej w Smolniku (pow. lubański). To właśnie w tym dniu społeczność szkolna zadecydowała o nadaniu szkole imienia papieża Rodaka – św. Jana Pawła II i przez ostatnie dziesięć lat dokłada wszelkich starań, aby Jego słowa były drogowskazem zarówno w pracy, jak i w życiu.

Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, a także do szkoły noszącej Jego imię. Motywuje wszystkich do jeszcze większego wspólnego wysiłku, aby razem sprostać rozmaitym przeciwnościom losu. W historię szkoły mocno wrosły uroczystości z okazji świąt narodowych i imprez okolicznościowych, z którymi społeczność szkolna wychodzi do lokalnej.

Jubileusz 10-lecia nadania Szkole Podstawowej w Smolniku imienia Jana Pawła II odbył się w miejscu, w którym uczniowie poznają różnorodne tradycje, sami je tworzą, by potem o nie dbać i o nich pamiętać. Wzorem do naśladowania szkoły jest właśnie Patron placówki – św. Jan Paweł II, który mówił: „Nauczcie się kochać to, co prawdziwe, dobre i piękne”.

Uroczystość obchodzonego święta rozpoczęła się tuż po godzinie 8.00 przed budynkiem szkoły, skąd wspólnie cała społeczność przeszła ulicami miasta do kościoła p.w. Chrystusa Króla w Leśnej. Tam odbyła się Msza Święta, w czasie której nie zabrakło wielu cytatów patrona szkoły Jana Pawła II, m.in. : „Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy”.

Po uroczystej Mszy Świętej wszyscy zgromadzeni udali się do budynku Szkoły Podstawowej, aby wziąć udział w apelu z okazji Jubileuszu 10. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II. Na początku głos zabrała dyrektor szkoły Beata Czeczot, która przyznała, że to wokół patrona budowana jest tradycja, która wprowadza uczniów w świat wartości. Zaznaczyła, że papież Jan Paweł II to najdoskonalszy nauczyciel, wskazujący sposób kroczenia w prawdzie i sprawiedliwości, a po jego odejściu do Domu Ojca pozostała po nim wielka spuścizna. 

- Dla nas wypowiedź Patrona: „Nabywaj mądrości, ukochaj ją, będzie Cię strzegła” - stała się wskazówką do podejmowanych w naszej placówce działań – mówiła dyrektor SP w Smolniku. Po jej słowach rozpoczęła się część artystyczna, w której uczniowie swoim zaangażowaniem oddali hołd Patronowi. Uroczystości zakończyły się wspólnym odśpiewaniem utworu ku czci Jana Pawła II… ”Zamierzenie takie Bóg w niebiosach miał, Słowianina światu na papieża dał. Z Wadowic nieznanych, gdzie Wojtyły dom, do wiecznego Rzymu na Piotrowy tron…”

Patryk Załęczny


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina