Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Görlitz: Otwarcie wystawy upamiętniającej polsko – niemieckie pojednania

05.06.2017 15:26   | dodał: PJ
Görlitz: Otwarcie wystawy upamiętniającej polsko – niemieckie pojednania
 
Abp Józef Kupny wspólnie z biskupem Görlitz Wolfgangiem Ipoltem otworzyli na moście granicznym wystawę pt. „Droga do pojednania”. Następnie hierarchowie w katedrze św. Jakuba wspólnie sprawowali Eucharystię, w czasie której udzielili sakramentu bierzmowania młodym Polakom i Niemcom.

Wystawa została przygotowana, by upamiętnić 50. rocznicę listu biskupów polskich do biskupów niemieckich ze słynnym zdaniem: „Udzielamy przebaczenia i prosimy o nie”. Była już prezentowana w kilku miastach Europy, jednak jej twórcy uznali, że most graniczny łączący Polskę i Niemcy jest dobrym miejscem, by zaprezentować historia pojednania pomiędzy narodami i ważnego wkładu Kościoła katolickiego w ten proces. Jako znak pojednania między dwoma narodami i jako znak gotowości wspierania się wzajemnie biskupi podzielili chleb, którym poczęstowano uczestników uroczystości.
W czasie Mszy św. w katedrze św. Jakuba biskup niemiecki zwrócił uwagę, że zabójcza dla bycia chrześcijaninem jest postawa, którą można oddać słowami: „Nie da się niczego zrobić, ani zmienić”. Z kolei pasterz Kościoła wrocławskiego, przywołując scenę zesłania Ducha Świętego, podkreślił, że tym, który pomaga człowiekowi przezwyciężyć lęk i wszelkie obawy przed wyjście do drugiego jest Duch Święty. Wzywał przy tym zebranych do otwarcia się na Jego dary.

mat. prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina