Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Świat w #PORANNYGOSC o wynikach ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

05.06.2017 10:08   | dodał: MO
Świat w #PORANNYGOSC o wynikach ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej
  fot. MO/RR
W ubiegłym tygodniu zastępca prokuratora generalnego Marek Pasionek na konferencji prasowej poinformował o wynikach dotychczasowych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. Ujawniają one wiele błędów i zaniedbań. W trumnie prezydenta Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób, z kolei w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego ujawniono 14 części ciał należących do 7 innych osób.

 - Nie jestem zaskoczony tymi wynikami, wcześniejszych kilka ekshumacji przeprowadzonych na życzenie rodzin wykazało m.in. zamiany ciał, szokuje mnie jednak skala tego barbarzyństwa – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Świat, Poranny Gość Radia Rodzina:

W 2010 roku po katastrofie ówczesny rząd zapewniał, że wszystkie czynności związane z identyfikacją zostaną rzetelnie przeprowadzone, było także zapewnienie, że polscy lekarze biorą udział w sekcjach zwłok.

 - Ówczesny premier Donald Tusk podjął w tych pierwszych godzinach niebywałą decyzję, oddając bez żadnych warunków całą sprawę Rosjanom, stąd dalsze kłamstwa – dodaje Jacek Świat:

Sekcje zwłok zostały przeprowadzone przez stronę rosyjską w pośpiechu. Przedstawiciele ówczesnego rządu utrzymywali, że poinformowali rodziny o tym, iż szczegółowe sekcje opóźniłyby pogrzeby ofiar o kilka miesięcy, a rodziny z kolei naciskały na szybkie pochówki.

 - Nikt nas nie informował o możliwości szczegółowych badań, pewnie większość rodzin zgodziłaby się poczekać – dodaje Jacek Świat:


Zastępca prokuratora generalnego powiedział, że ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej muszą być przeprowadzone do końca.

Co można powiedzieć rodzinom ofiar, którzy są przed tą procedurą i którzy mogą obawiać się wyniku po ostatnich informacjach prokuratury?

Ekshumacje mają zakończyć się do końca kwietnia 2018 roku.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina