Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Bp Dec: w każdym powołaniu winniśmy przyjmować postawę miłości i służby (GALERIA ZDJĘĆ)

19.05.2017 10:45   | dodał: AN
Bp Dec: w każdym powołaniu winniśmy przyjmować postawę miłości i służby (GALERIA ZDJĘĆ)
  fot. ks. Daniel Marcinkiewicz
W każdym powołaniu, jako kapłani, osoby życia konsekrowanego, małżonkowie, osoby żyjące w samotności, winniśmy przyjmować postawę miłości, a także służby – powiedział bp Ignacy Dec podczas dnia skupienia dla pracowników Kurii Biskupiej w Świdnicy. Biskup świdnicki Ignacy Dec, bp Adama Bałabuch wraz z pracownikami Kurii i siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, modlili się w kaplicy Domu Biskupiego w dniu urodzin św. Jana Pawła II podczas dnia skupienia.

W swojej homilii bp Ignacy Dec nawiązując do Ewangelii św. Jana o trwaniu w miłości Chrystusowej (J 15, 9-11) wskazał, że każdy człowiek jest umiłowany przez Pana Jezusa, a w Nim przez Ojca. „Miłość, która w nas wyrasta jest uzgodnieniem naszej woli z wolą samego Boga” – mówił ordynariusz świdnicki. Zauważył przy tym, że Jezus Chrystus prosi nas, abyśmy nie trwali w swojej miłości, ale w miłości samego Boga, gdyż „miarą waszej miłości, jest miłość Jezusa Chrystusa, a przez to i samego Boga” – mówił biskup.

Podkreślił także, że z tej miłości Bożej rodzi się radość, która jest jedną z córek miłości. „Często zarzucają nam, że jako chrześcijanie, jesteśmy za mało radośni. Przecież mamy tak wiele powodów, aby tę radość okazywać” – mówił hierarcha, dodając, że uczeń Chrystusa powinien smucić się tylko z jednego powodu, ze swego grzechu.

„Grzech oddala nas od Boga, lecz ufając miłosierdzi Bożemu wiemy, i jesteśmy świadomi, że Pan Bóg nam te grzechy odpuszcza, przy każdej spowiedzi tak, by w sercu gościła radość” – powiedział bp Dec.

Po zakończeniu Mszy św. biskup świdnicki podziękował wszystkim pracownikom Kurii Biskupiej za pomoc w przygotowaniu koronacji obrazu Matki Bożej Świdnickiej ‘Uzdrowienia Chorych’ wręczając upominki od Ojca Świętego Franciszka. „Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie koronacji wizerunki Matki Bożej „Uzdrowienia Chorych” w katedrze świdnickiej. Wiem, jak wiele pracy włożyliście, jako pracownicy Kurii, aby ten dzień był wspólnym dziękczynieniem za nieustanną opiekę Matki Bożej nad każdym z nas. Bardzo wam za to dziękuję” – zakończył biskup świdnicki.

inf., fot. ks. Daniel Marcinkiewicz - rzecznik kurii świdnickiejradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina