Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Poznaj Koleje Dolnośląskie od kuchni

18.05.2017 13:38   | dodał: AN
Poznaj Koleje Dolnośląskie od kuchni
  mat. prasowe
Jak wygląda kabina maszynisty? Czym różni się prowadzenie pociągu od kierowania samochodem? Czy maszynista musi mieć prawo jazdy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na uczestników tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Miłośnicy kolei i nie tylko będą mogli poznać wszystkie tajemnice Elektrycznego Zespołu Trakcyjnego 36WEa „Impuls” należącego do Kolei Dolnośląskich. Wszystko w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w trakcie których prezentowane są najważniejsze projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Pojazd Kolei Dolnośląskich będzie do dyspozycji zwiedzających w piątek, 19 maja, między godz. 11:00 a 12:50 na peronie 2 wrocławskiego Dworca Głównego. Z miłośnikami kolei spotka się m.in. maszynista, który odpowie na wszystkie pytania dotyczące pojazdu oraz zdradzi tajniki pracy kolejarza. Gratką będzie możliwość zajrzenia do jego kabiny, która na co dzień nie jest dostępna dla podróżnych.

O godz. 12:50 „Impuls” wyruszy w kilkunastominutową podróż do stacji Pracze Odrzańskie. Na Dworcu Głównym zamelduje się ponownie o 13:41. Podróż w obie strony jest bezpłatna.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu. To setki wydarzeń i tysiące odwiedzających, którzy przez cztery dni mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. Do tegorocznej edycji akcji zgłosiło się około 800 podmiotów z całej Polski. Obok Kolei Dolnośląskich w akcji swój udział potwierdzili m.in.: Port Lotniczy Fryderyka Chopina w Warszawie, Opera i Filharmonia Podlaska czy Hala Stulecia we Wrocławiu.

mat. prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina