Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Ted Malloch w #PORANNYGOSC o stosunku USA do UE oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej

17.05.2017 08:15   | dodał: PJ
Ted Malloch w #PORANNYGOSC o stosunku USA do UE oraz pozycji Polski na arenie międzynarodowej
 
Zwycięstwo Emmanuela Macrona w wyborach prezydenckich we Francji jest szeroko komentowane nie tylko w Europie. Jak na ten wybór zareagował rząd Stanów Zjednoczonych? - pytaliśmy dziś w "Porannym Gościu".

Wielu z nas spodziewało się, że wyniki wyborów we Francji będą inne, jednak nie są one zaskakujące. Co ciekawe, przedstawiciele głównych partii francuskich zostali pokonani, a na prowadzenie wysunęło się dwoje outsiderów przeciwnych sobie nurtów: globalistycznego oraz nacjonalistycznego – mówi Ted Malloch, ambasador Stanów Zjednoczonych przy Unii Europejskiej


Trudność, zdaniem Mallocha, polega na tym, że Macron po pierwsze, ma przeciw sobie związki zawodowe, po drugie, przedstawicieli obecnego establishmentu, po trzecie, wszystkich sceptycznie nastawionych do jego poglądów.

Kilka dni temu prezydent Donald Trump podpisał ustawę o wolności religijnej. W Stanach Zjednoczonych krytykują ją przede wszystkim środowiska lewicowe. Dlaczego jest tak odbierana?

Ted Malloch dodaje, że wolność religijna w Stanach nie zniknęła, ale tym podpisem została ustawiona na należnym jej miejscu w społeczeństwie amerykańskim.

Ambasadora USA zapytaliśmy również o to, jaka, zdaniem środowisk amerykańskich, jest pozycja Polski na arenie międzynarodowej

- To tu zaczęła się wolność w powojennej Europie i po tym, jak mury zaczęły upadać. Polska jest ważnym zakątkiem Europy, zarówno z punktu widzenia polityki, ekonomii, jak i wolności religijnej i należy się jej szacunek, na który zapracowała podczas minionych dekad – puentuje Ted Malloch.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina