Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Papież Franciszek: nie mogłem tutaj nie przybyć, aby oddać cześć Maryi Pannie i Jej powierzyć Jej synów i córki

13.05.2017 14:32   | dodał: MO
Papież Franciszek: nie mogłem tutaj nie przybyć, aby oddać cześć Maryi Pannie i Jej powierzyć Jej synów i córki
  fot. pl.radiovaticana.va/epa
- Dziewica Matka nie przyszła tutaj, abyśmy Ją widzieli: na to będziemy mieli całą wieczność, oczywiście jeśli pójdziemy do nieba - powiedział papież Franciszek podczas Mszy św. będącej kulminacją obchodów setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie.

Na początku liturgii Ojciec Święty dokonał kanonizacji bł. Hiacynty i bł. Franciszka. W homilii papież podkreślił, że musiał przybyć do Fatimy, aby oddać cześć Maryi i zawierzyć Jej wszystkich ludzi.TŁUMACZENIE:
„Pod Jej płaszczem nie zagubią się; z Jej ramion przyjdzie nadzieja i pokój, których potrzebują i o który błagam dla wszystkich moich braci w chrzcie i w człowieczeństwie, a zwłaszcza dla chorych i niepełnosprawnych, więźniów i bezrobotnych, ubogich i opuszczonych.”

Ojciec Święty zachęcił do modlitwy i przypomniał, że Bóg stworzył nas jako nadzieję dla innych ludzi. Powołując się na list siostry Łucji wskazał, że Bóg prosi nas, abyśmy wypełniali obowiązki swojego stanu. Papież podkreślił, że potrzeba nam pozbycia się obojętności.TŁUMACZENIE:
„Niebo uruchamia tutaj prawdziwą i w pełnym tego słowa znaczeniu mobilizację powszechną przeciwko tej obojętności, która oziębia nam serce i pogłębia naszą krótkowzroczność. Nie chcemy być poronioną nadzieją! Życie może przetrwać tylko dzięki hojności innego życia.”

Na zakończenie homilii papież Franciszek powiedział, że pod opieką Maryi, jesteśmy w świecie „stróżami poranka”, którzy potrafią kontemplować prawdziwe oblicze Jezusa Zbawiciela. Po Mszy św. Ojciec Święty pozdrowi chorych, przybyłych do sanktuarium.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII:radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina