Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

W #PORANNYGOSC o 100. rocznicy objawień fatimskich

12.05.2017 08:43   | dodał: MO
W #PORANNYGOSC o 100. rocznicy objawień fatimskich
  Fot. GK/RR
13 maja przypada 100. rocznica Objawień Fatimskich.

Jubileusz pozwala nam na nowo zastanowić się nad tajemnicami, która za sprawą trójki dzieci z Portugalii pozostawiła nam Maryja.


mówił ks. prof. Włodzimierz Wołyniec – rektor PWT we Wrocławiu, wykładowca mariologii, Poranny Gość Radia Rodzina.

Matka Boża zachęcała do omawiania modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie.

Tematyka objawień jest wciąż aktualna, zaznacza rektor PWT.

Co doktryna kościoła katolickiego mówi o objawieniach w Fatimie?

Aby godnie świętować setną rocznicę objawień fatimskich, papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego, który można uzyskać w Roku Jubileuszowym, trwającym od dnia 27 listopada 2016 r. do dnia 26 listopada 2017 r.

Jubileuszowy odpust zupełny jest udzielany:

a) wiernym, którzy przybędą z pielgrzymką do Sanktuarium Fatimskiego i tu pobożnie uczestniczyć będą w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;


b) wiernym, którzy w dniach rocznic objawień (13. dnia każdego miesiąca od maja do października 2017 r.) pobożnie nawiedzą figurę Matki Boskiej Fatimskiej uroczyście wystawioną na kult publiczny w dowolnym kościele, kaplicy czy w innym odpowiednim ku temu miejscu i wezmą tam udział w nabożeństwie lub modlitwie ku czci Najświętszej Maryi Panny, odmówią modlitwę Ojcze Nasz i Akt Wiary (Credo) oraz skierują wezwanie do Matki Boskiej Fatimskiej;


c) wiernym, którzy z powodu podeszłego wieku, choroby lub innej poważnej przyczyny nie będą mogli udać się do miejsc dedykowanych Matce Boskiej Fatimskiej, jeżeli żałują za wszystkie popełnione grzechy i przed niewielkim wizerunkiem Matki Boskiej Fatimskiej wzbudzą w sercu szczerą intencję wypełnienia trzech powyżej wskazanych warunków, gdy będzie to dla nich możliwe oraz w dniach objawień zjednoczą się duchowo z uroczystościami rocznicowymi, za wstawiennictwem Maryi z ufnością ofiarowując Bogu miłosiernemu swe modlitwy i troski oraz poniesione ofiary.


Aby uzyskać odpust zupełny, wierni – szczerze pokutujący i powodowani miłością – powinni wypełnić następujące warunki: przystąpienie do sakramentalnej spowiedzi, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:


Rozmawiała Patrycja Jenczmionka-Błędowska.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina