Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

2. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę (WIDEO cz1 i 2)

11.05.2017 09:12   | dodał: MO
2. Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę (WIDEO cz1 i 2)
 
Już po raz drugi wyruszy na Jasną Górę Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska. Jej organizatorzy Liceum Salezjańskie z Wrocławia oraz Salezjańskie Wolontariat Misyjny Młodzi Światu we Wrocławiu, podobnie jak przed rokiem, gwarantują sprawny jej przebieg, a zwłaszcza wyjątkową, niezapomnianą atmosferę sprzyjającą regeneracji sił zarówno tych duchowych jak i psychicznych. W tegorocznej edycji, która potrwa od 1 od 4 lipca, przewiduje się udział ponad 100 osób z Polski i zagranicy. W niedzielę 14 maja ruszają zapisy.

Hasło tegorocznej pielgrzymki bezpośrednie nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego w Polsce: „Idźcie i głoście”, a inspirujące tematy codziennych konferencji: „Leżeć”, „Siedzieć”, „Iść”, „Biec” pozwolą odnowić i umocnić fundamentalną postawę każdego chrześcijanina, jaką jest bycie misjonarzem Jezusa.

Ogromnym walorem tej formy pielgrzymowania są malownicze drogi, wiodące w 80% przez lasy i wioski, a także bardzo żywili ludzie witający, czy też goszczący pielgrzymów. Do pokonania każdego dnia będą mieli od 50 do 80 km, a w trasę będą wyruszać nie zważając na warunki pogodowe. Wieczory poświęcą integracji, spowiedzi i adoracji oraz świętowaniu. W drodze będą odmawiać różaniec, koronkę, litanie, a także wezmą udział w „Pielgrzymkowej liście przebojów chrześcijańskich”. Mocną stroną pielgrzymki jest towarzyszący jej projekt „Kilometry Miłości”.
ZOBACZ WIDEO - ZAPROSZENIE„Rok temu budowaliśmy studnię w Afryce, a w tym roku pomożemy dzieciom i młodzieży w Aleppo. Nasze pielgrzymowanie jest wyjątkowe ponieważ każdy pielgrzym ponosi co najmniej podwójna ofiarę. Pierwsza to fizyczne utrudzenie i zmęczenie, druga to opłata za każdy przejechany kilometr. Ofiarowane w ten sposób cierpnie oraz pieniądze mają dotrzeć do konkretnych ludzi.
ZOBACZ WIDEO

 
To bardzo cieszy, że nasze pielgrzymowanie nie jest duchowo egocentryczne, ale jest rzeczywistą pomocą dla potrzebujących” – mówi ks. Jerzy Babiak, organizator pielgrzymki. Czy warto tak pielgrzymować? Mówi zeszłoroczna jej uczestniczka Mariola Szreder z Redy: „Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się, czy odważyłam na udział w rolkowej pielgrzymce na Jasną Górę. Był to czas oderwania się od spraw codziennych, czas poświęcony Bogu i bliźniemu, czas przeznaczony na modlitwę i rozmowy, spotkanie z Bogiem w drugim człowieku. I właśnie to zapamiętam na długo: radość z bycia z innymi i dla innych, bliskość natury, myśli skierowane na tu i teraz” .

Szczegóły na stronie internetowej pielgrzymki www.rolkowa-wroc.pl, a także na facebooku.
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina