Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Świdnica: sześciu alumnów przyjęło święcenia diakonatu

08.05.2017 13:56   | dodał: PJ
Świdnica: sześciu alumnów przyjęło święcenia diakonatu
  foto ks. Daniel Marcinkiewicz
- Jako uczniowie Dobrego Pasterza nie pozwólcie odebrać sobie nadziei płynącej z Ewangelii, macie bowiem być nie tylko jej słuchaczami, lecz i głosicielami - mówił do kandydatów do święceń biskup Marek Mendyk.

8 maja, w uroczystość św. Stanisława biskup Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej w katedrze w Świdnicy udzielił święceń diakonatu sześciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. W uroczystości uczestniczyli wychowawcy seminarium świdnickiego, kapłani z parafii, z których pochodzą alumni, siostry zakonne oraz rodzice i najbliżsi.

Zwracając się do alumnów bp Mendyk zachęcał, aby pielęgnowali w sobie Boże Słowo, które posila, wewnętrznie kształtuje. „Otwierając Biblię otwieramy się na Boga i jednocześnie godzimy się na to, aby to Jego Słowo na prowadziło drogami, które w końcu nie są naszymi drogami; że to Jego Słowo będzie nam objawiało myśli, które nie są naszymi myślami. Tylko w ten sposób, pozwalając się kształtować temu słowu, dzień po dniu, będziemy mieli w sobie dość siły, aby nieść do świata to właśnie Słowo. Bo tylko wtedy będziemy mieli w sobie moc sprawczą” – mówił celebrans w czasie homilii w katedrze świdnickiej.

„Jeśli Słowo Boga naprawdę zajmie wasze serca wtedy łatwiej, z tym większą radością i pokojem będziecie służyć Bogu i ludziom” - kontynuował hierarcha.

Następnie kaznodzieja mówiąc o przykazaniu miłości wskazał, jak powinni żyć nowo wyświęceni diakoni, by przynosić owoce świadectwa. „Wykładnia jakości i normy miłości braterskiej jest tylko jedna: ‘miłość Jezusa do swoich uczniów, która osiągnęła swój punkt szczytowy na drzewie krzyża’ – to jest wzór prawdziwej miłości” – mówił bp Mendyk, dodając: „Krzyż, to wyraz największego poświęcenia się Jezusa dla swoich uczniów; to symbol oddania własnego życia za kogoś, kogo się kocha. (…) Jednak miłość Jezusa, będąca wzorem dla uczniów, nie dotyczy jedynie ofiary składanej z życia. Posiada także inne wymiary. Bycie uczniem Jezusa Chrystusa jest darem, łaską i znakiem wybrania”.

Na zakończenie Mszy św. biskup Marek Mendyk skierował słowa wdzięczności do rodziców nowo wyświęconych diakonów, przełożonych świdnickiego seminarium i kapłanów parafii, z których pochodzą przyjmujący święcenia. „Rodzina jest miejscem niezastąpionym formacji ludzkiej, na której wznosi się gmach formacji intelektualnej i duchowej” - mówił bp Marek Mendyk.

Święcenia diakonatu otrzymali alumni: Tomasz Kula z par. pw. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu; Mateusz Matusiak z par. pw. św. Wawrzyńca w Braszowicach; Marceli Mrozek z par. pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nowej Rudzie-Słupiec; Wojciech Oleksy z par. pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wierzchosławicach; Kamil Ożóg z par. pw. Imienia NMP w Kowarach – diecezja legnicka oraz Błażej Zwolennik z par. pw. św. Jadwigi w Bolkowie.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina