Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Nowe Sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy Zdroju (GALERIA)

06.05.2017 20:47   | dodał: KP
Nowe Sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy Zdroju (GALERIA)
 
W Polanicy Zdroju zostało ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy klasztorze Ojców Sercanów. „Ogromnie się cieszymy, że możemy dzisiaj Matce Bożej Fatimskiej złożyć w darze to piękne Sanktuarium i prosić ją, aby tu zechciała pozostać i przyjmować na modlitwie pielgrzymów, którzy będą do Niej przybywać" - powiedział ks. bp Ignacy Dec, który przewodniczył uroczystości.

"Chcemy, aby to był niezatarty ślad naszej wiary i naszej wdzięczności do Maryi, za jej miłość do nas, za jej opiekę nad nami. Chcemy, aby to była wielka pamiątka obchodzonej w tym roku 100-nej rocznicy Jej objawień w Fatimie” - dodał ordynariusz świdnicki.

Dekret ustanawiający Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w klasztorze Chrystusa Króla w Polanicy Zdroju, przedstawił o. Piotr Budrewicz, Przełożony Prowincjalny Sercanów Białych w Polsce.

POSŁUCHAJ DEKRETU

Kustoszem Sanktuarium został nominowany o. Zdzisław Świniarski, który przywitał figurę Matki Bożej Fatimskiej.

POSŁUCHAJ POWITANIA

Głównym punktem uroczystości była pierwsza Msza św., sprawowana w Sanktuarium, pod przewodnictwem ks. bpa Ignacego Deca, którą transmitowaliśmy w Radiu Rodzina.

POSŁUCHAJ HOMILII

Po zakończeniu Eucharystii wierni z Polanicy oraz pielgrzymi uczestniczyli w Fatimskim Apelu Maryjnym, procesji światła i adoracji wynagradzającej.

Gospodarze tego miejsca, ojcowie Sercanie od wielu lat organizują w Polanicy Noce Fatimskie. Odbywają się one w każdą pierwszą sobotę miesiąca.

Inf. wł. / kpradio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina