Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Archidiecezjalna Pielgrzymka Lotnicza do Fatimy (RELACJA, ZOBACZ FOTO)

04.05.2017 13:09   | dodał: PJ
 Archidiecezjalna Pielgrzymka Lotnicza do Fatimy (RELACJA, ZOBACZ FOTO)
  fot. Andrzej Mas
W 100. rocznicę Objawień Fatimskich odbyła się lotnicza pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowana przez Katolickie Radio Rodzina we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu.

W Fatimie wierni rozpoczęli pielgrzymkę od Mszy św. w Bazylice Matki Boskiej Różańcowej we wtorek 1 maja o godz. 18.00 w intencji m.in. ks. arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, księży biskupów pomocniczych, kapłanów, siostry zakonne, Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, Papieskiego Wydziału Teologicznego, a także instytucje kościelne działające w archidiecezji. Homilię wygłosił ks. dr Marian Biskup – dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej.

POSŁUCHAJ HOMILII:


Wieczorem pielgrzymi spotkali się na nabożeństwie różańcowym odprawionym w różnych językach świata w Kaplicy Objawień Matki Boskiej Fatimskiej, następnie odbyła się procesja ze świecami z figurą Matki Bożej. W uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski wierni uczestniczyli o godz. 6.00 rano we Mszy św. w Kaplicy Objawień, gdzie spotkali się ze swoimi Rodakami z rożnych diecezji w Polsce.

Pielgrzymi przeszli Drogę Krzyżową wsłuchując się w rozważania poświęcone prześladowanym chrześcijanom, które przygotował ks. Rafał Cyfka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Na pątniczym szlaku wierni mieli możliwość zobaczenia świadka objawień  w 1917 roku- drzewo, przy którym dzieciom objawił się Anioł. W programie pielgrzymki zapanowano także zwiedzanie domu trojga pastuszków, którym ukazała się Maryja, a także Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, gdzie znajdują się groby Łucji, Hiacynty i Franciszka. Oprócz nawiedzenia słynącego łaskami sanktuarium w Fatimie, pielgrzymi zwiedzali miasto Porto.

Swoimi motywacjami, a także przeżyciami podzielili się z nami sami pielgrzymi.

Renata zaznacza, że w trakcie pielgrzymki czuła obecność Maryi. - Czułam się jak w domu, mówi.- Odwiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej w Fatimie zaspokoił moje potrzeby duchowe w 100. rocznicę Objawień, mówi ks. Rafał Cyfka. W swoich intencjach ksiądz nie zapomniał o prześladowanych chrześcijanach na Bliskim Wschodzie.


Pan Rafał prosił Matkę Boską Fatimską o wytrwałość w wierze i miłosierdzie.


Wśród pielgrzymów był także obecny ks. prof. Michał Chłopowiec, który Fatimę odwiedził po raz pierwszy.


W Pielgrzymce uczestniczyli wiceprezydent miasta Wrocławia Wojciech Adamski z córką Anną.Pan Marian Skowron dowiedział się o pielgrzymce z Radia Rodzina. Zaprosił do uczestniczenia w niej swojego wnuka – Jakuba.


- Marzyłam od dwudziestu kilku lat, by stanąć przed obliczem Maryi i przynieść Jej swoje intencje, mówi Pani Lilianna, która przyleciała do Portugalii wraz z córką Katarzyną.


Jak podkreślił ks. dr Marian Biskup, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego, archidiecezjalna pielgrzymka wpisuje się w rok duszpasterski „Idźcie i głoście”. - Lotnicza pielgrzymka była darem od Boga dla nas uczestniczących, ale także darem od nas dla archidiecezji, zaznacza.


Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Tygodnik „Niedziela”.

W szesnastej pielgrzymce archidiecezjalnej zorganizowanej przez Katolickie Radio Rodzina uczestniczyło blisko dwieście osób.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina