Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

GITAROWY REKORD GUINNESSA  2017 - ZAGRAŁO 6299 GITAR (ZDJĘCIA)

03.05.2017 19:07   | dodał: JG
GITAROWY REKORD GUINNESSA  2017 - ZAGRAŁO 6299 GITAR (ZDJĘCIA)
  Fot. Janusz Gajdamowicz/RR
15. Gitarowy Rekord Guinnessa za nami. Tradycyjnie 1 maja na wrocławski Rynek przybyło tysiące grających gitarzystów i widzów podziwiających jubileuszowy wspólny występ pod dyrekcją pomysłodawcy rekordu - Leszka Cichońskiego. I mimo że ubiegłorocznego rekordu nie udało się pobić, atmosfera wśród uczestników była wspaniała.
Duża scena na Rynku „uginała się” pod mistrzami gitary. Począwszy od Siedmiu Wspaniałych, Egona Poki, wzruszonego Leburna Maddoxa, Georga Drayera, Jelonka, Jana Borysewicza, Pawła Domagałę, po Grzegorza Skawińskiego czy niespodziankę z ostatniej chwili – Dudleya Tafta. Najmłodszym gitarzystą na scenie okazał się Wojtek Oliński, który zagrał Litlle Wing  w towarzystwie starszych „kolegów”. W nowych aranżacjach utworów Henrixa pojawili się także Wojciech Hoffman, Mietek Jurecki, David Price, Przemek Śledź, Sebastian Riedel, Ferenz  Tornocky, Greg Koch, Jacek Krzaklewski, Leszek Cichoński, Radek Cichoński, Waldek ACE Mleczko, Andrzej Macherek, Marek Popów, E-moll Kowalczyk, Andrzej Wodziński, „foxy ladys” czyli Magda Czwojda i Asia Dudkowska oraz wielu innych. Utwory Tadeusza Nalepy wspomnieli Robert Lubera, Andrzej Nowak, Piotr Nalepa.

Podczas Rekordu łączono się z innymi ośrodkami w Europie i na świecie, które w tym dniu także oddawały hołd Hendrixowi. Wszyscy, którzy nie dotarli do Wrocławia mogli oglądać transmisję na żywo.

Po koncertach w Rynku odbyły się koncerty w kompleksie Hali Stulecia i Pergoli.

inf.wł./GRG, JG

Fot. Janusz Gajdamowicz

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina