Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

W #PORANNYGOSC wiceminister środowiska o smogu i wycince drzew

21.04.2017 08:30   | dodał: AN
W #PORANNYGOSC wiceminister środowiska o smogu i wycince drzew
  fot. Mateusz Cieniawski/RR
Eksperci powołani przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego pracują nad ustawą antysmogową dla naszego regionu. Według założeń za 7 lat we Wrocławiu będzie zakaz palenia węglem oraz drewnem.

Zapytaliśmy Porannego Gościa Radia Rodzina – wiceministra środowiska Mariusza Gajdę jak ocenia ten pomysł?- Rząd pracuje nad pewnymi rozwiązaniami poprawiającymi jakość powietrza w naszym kraju - dodaje minister:Naturalnym filtrem powietrza na całym świecie są drzewa. Ostatnimi czasy było głośno w związku nowelizacją ustawy o wycince drzew na prywatnych posesjach.

- Nikt nigdy nie żądał zezwolenia na posadzenie drzewa na prywatnej ziemi, a jeżeli ktoś chce później je ściąć to powinien mieć do tego prawo – komentował wiceminister środowiska Mariusz Gajda:- Jak przy każdej zmianie ustawy znalazły się osoby, które wykorzystały ją niezgodnie z prawem, np. do nielegalnej wycinki lasu – podkreślał minister:Poprawka do ustawy zakłada, że nadal można wyciąć drzewo na swojej posesji, trzeba będzie najpierw zgłosić taki zamiar do gminy, a w przeciągu dwóch tygodni gmina może zgłosić sprzeciw, jeżeli sprzeciwu nie ma, to po tym czasie drzewo można wyciąć – puentuje Poranny Gość Radia Rodzina wiceminister środowiska – Mariusz Gajda.radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina