Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Abp Kupny o śp. abp. Jeremiaszu: Uczył budować jedność w różnorodności

18.04.2017 11:13   | dodał: MO
Abp Kupny o śp. abp. Jeremiaszu: Uczył budować jedność w różnorodności
  fot. niedziela.pl
Abp Józef Kupny wziął dziś udział w ceremonii pożegnania zmarłego wczoraj śp. abp. Jeremiasza, metropolity wrocławsko-szczecińskiego Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. W imieniu archidiecezji wrocławskiej przesłał także wyrazy współczucia na ręce abp. Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski.

Pasterz Kościoła wrocławskiego podkreślił, że abp Jeremiasz odszedł do Domu Ojca w chwili, kiedy wszyscy chrześcijanie – jak powiedział – „na różne sposoby, ale jednak wspólnie, w tym samym czasie, świętowali Zmartwychwstanie i śpiewali radosne Alleluja”. – To piękne podsumowanie wieloletniej posługi śp. arcybiskupa Jeremiasza we Wrocławiu i w całej naszej Ojczyźnie, której jednym z najważniejszych rysów była działalność ekumeniczna – zaznaczył abp Kupny, dodając: – Doświadczyłem tego osobiście, kiedy spotykaliśmy się przede wszystkim we wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań, której powstanie i działalność to w dużej mierze zasługa zmarłego arcybiskupa. Pozostanie on w pamięci wrocławian jako nauczyciel i orędownik budowania jedności w różnorodności.


Metropolita wrocławski wyznał, iż jakkolwiek na przejście abp. Jeremiasza do Domu Ojca należy patrzeć w perspektywie wiary, która pozwala ufać, że Chrystus, którego zmarły głosił na ziemi, jest jego nagrodą w niebie, to jednak śmierć prawosławnego hierarchy jest ogromną stratą dla Wrocławia i całego Dolnego Śląska. Zapewnił przy tym o swojej modlitwie w intencji śp. abp. Jeremiasza oraz wszystkich, dla których jego odejście wiąże się z bólem i smutkiem.

ks. Rafał Kowalski


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina