Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej (POSŁUCHAJ HOMILII)

13.04.2017 20:03   | dodał: PL
 Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej (POSŁUCHAJ HOMILII)
 
W Kościele rozpoczął się dzisiaj okres Świętego Triduum Paschalnego. W Wielki Czwartek sprawuje się w godzinach porannych Mszę Świętą Krzyżma, natomiast wieczorem Mszę Wieczerzy Pańskiej. Jest to dzień szczególnie poświęcony Eucharystii i kapłanom.

We Wrocławskiej katedrze Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski. W homilii powiedział, że w trakcie trwania Triduum Paschalnego wypada myśleć i mówić o tym, co najważniejsze w naszej wierze.Bp Siemieniewski dodał również, że w Wielki Czwartek powinniśmy dziękować Panu Bogu za dar sakramentu Eucharystii i kapłaństwa, a w szczególności za kapłanów, którzy służą nam każdego dnia.Kończąc, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej wyjaśnił, że liturgiczny zwyczaj obmywania stóp jest symboliczną pamiątką tego, co wydarzyło się podczas Ostatniej Wieczerzy.Po homilii bp Siemieniewski na pamiątkę obmycia nóg apostołom przez Chrystusa, umył stopy kilku mężczyznom.


W Wielki Czwartek, po zakończeniu wieczornej Mszy św, odbywa się procesja do tzw. ciemnicy. Tam rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu. Wymownym znakiem odejścia Jezusa, który po Ostatniej Wieczerzy został pojmany, jest ogołocenie centralnego miejsca świątyni, czyli ołtarza. Aż do Wigilii Paschalnej ołtarz pozostaje bez obrusa, świec i wszelkich ozdób.


Posłuchaj całej homilii:inf.wł:PL/KAI

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina