Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Czy we Wrocławiu powstanie spalarnia śmieci?

12.04.2017 14:16   | dodał: MC
Czy we Wrocławiu powstanie spalarnia śmieci?
  fot. jedlina.org.pl
Wrocławscy politycy PiS zareagowali na sygnały zgłaszane przez mieszkańców ul. Obornickiej w sprawie rzekomej budowy na ich osiedlu spalarni śmieci.

Politycy informują, że choć na początku firma Fortum obsługująca przesył ciepła we Wrocławiu miała wybudować w tym miejscu elektrociepłownię napędzaną gazem, jednak teraz firma zmienia zdanie i zgłasza do Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu chęć budowy elektrociepłowni napędzanej węglem i paliwem alternatywnym czyli śmieciami.

Mówiła poseł PiS Mirosława Stachowiak – Różecka.

Są rozbieżności w tej sprawie - w dokumentach wojewódzkich jest inna informacja niż w dokumentach miejskich – dodaje Marcin Krzyżanowski radny PiS wraz z poseł Mirosławą Stachowiak – Różecką:Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie władze miasta.

- Fortum otrzymało decyzję środowiskową dotyczącą elektrociepłowni na gaz, innej decyzji w obiegu prawnym nie ma- zaznacza wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski:Wiceprezydent potwierdza, że firma zgłosiła wniosek o wydanie kolejnej decyzji, jednak jest on niekompletny:Zapytaliśmy, czy jeżeli firma otrzymałaby zgodę, to spalarnia powstanie?28 kwietnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma wydać opinię w sprawie ewentualnej budowy elektrociepłowni napędzanej paliwami alternatywnymi.

Do tematu będziemy powracać.
radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina