Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Konkurs „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”

20.03.2017 15:42   | dodał: PJ
Konkurs  „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”
  Źródło: Urząd Dolnośląski
Ponad 100 wniosków wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Beneficjentami konkursu były gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie z terenu Dolnego Śląska. Dzięki programowi z sukcesami zmieniamy dolnośląskie wsie, a ich mieszkańcy stają się coraz bardziej aktywni na rzecz swoich małych ojczyzn.

Aktualnie trwa weryfikacja wniosków konkursowych. W sumie do urzędu wpłynęło ich 108, na łączną kwotę dofinansowania ok. 3 mln zł. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu, nie może przekroczyć 30 tys. zł. – Zainteresowanie ze strony gmin jest bardzo duże, co oznacza, że mieszkańcy chętnie angażują się w pracę na rzecz swoich miejscowości. Przewidujemy, że rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca – mówi Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, odpowiedzialna za rozwój obszarów wiejskic

W trwającym konkursie premiowane są projekty dotyczące zagospodarowania miejsc zielonych (np. skwerki, parki, aleje spacerowe) oraz te wpisujące się w sołeckie strategie miejscowości, w których nastąpi ich realizacja. − Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Do dziś przeznaczyliśmy na rozwój naszych wsi ponad 22 miliony złotych. To niezwykle silny i skuteczny instrument lokalnego rozwoju. Cieszę się, że lokalni samorządowcy dostrzegają tę szansę i chętnie z niej korzystają - zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

mat.prasowe


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina