Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

To wielki skarb! Ks. Radecki w #PORANNYGOSC o budowaniu rodziny

20.03.2017 09:19   | dodał: MO
To wielki skarb! Ks. Radecki w #PORANNYGOSC o budowaniu rodziny
  fot.RR/Barbara Misiewicz
Za nami już trzy spotkania w ramach Czwartkowych Katechez Wrocławskich. W miniony czwartek w kościele garnizonowym mogliśmy wysłuchać konferencji ks. Aleksandra Radeckiego, zatytułowanej „Budowanie rodziny”.

Budowanie to proces, który trwa i nigdy nie powinien się zakończyć. - Nie możemy o tym zapomnieć – mówi ks. Aleksander Radecki, Poranny Gość Radia Rodzina:


Często zapominamy o tym, na czym powinien opierać się związek. Przyczyną tak wielu rozwodów dziś stają się coraz bardziej błahe przyczyny:

Ks. Radecki zwrócił uwagę na zmieniający się wygląd rodziny. - Kiedyś rodziny wielopokoleniowe pod jednym dachem to była normalność, dziś, odchodząc coraz bardziej od kontaktu z dziadkami, babciami, wiele na tym tracimy – dodaje Poranny Gość:


Wielu młodych ludzi dziś ma obawy przed wstąpieniem w małżeństwo, odkłada tę decyzję na później, boi się założyć rodzinę, nie mając dobrego wzorca z dzieciństwa. Jak można pomóc takim osobom?

- Może się okazać, że tak naprawdę tym największym powodem strachu jest to, że będę musiał się zdobyć na ofiarę, a to jest najtrudniejsze wyzwanie - puentuje ks. Aleksander Radecki.

POSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY:

Rozmawiał Mateusz Oklasiński.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina