Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Uroczysta Msza św. w rocznicę konsekracji biskupa Jacka Kicińskiego (POSŁUCHAJ, GALERIA ZDJĘĆ)

19.03.2017 15:56   | dodał: JG
Uroczysta Msza św. w rocznicę konsekracji biskupa Jacka Kicińskiego (POSŁUCHAJ, GALERIA ZDJĘĆ)
  Fot. Tomasz Lewandowski/RR
Dokładnie rok temu o. Jacek Kiciński został mianowany na biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej. W niedzielę (19.03) o godz. 11.30 rozpoczęła się jubileuszowa Msza św. której przewodniczył bp Jubilat.

Świątynię wypełnili licznie zgromadzeni duchowni i wierni katedralnej parafii oraz mieszkańcy Wrocławia.
Homilię wygłosił ks. Proboszcz Paweł Cembrowicz.
„Panie Ty jesteś prawdziwie zbawicielem  świata, daj nam wody  żywej, abyśmy nie pragnęli” - to początek naszej przygody z Panem Bogiem - moment chrztu świętego. Otrzymujemy żywą wodę, abyśmy już więcej nie pragnęli.” - powiedział we wstępie homilii ...Spotkanie kobiety z Jezusem doprowadza ją do wiary. Nie zatrzymuje tego tylko dla siebie. Wraca do miasta i tam świadczy o Jezusie.
Podobnie czyni o. bp Jacek …, który powiedział „Służymy czemuś więcej co jest o wiele większe od tego co jesteśmy w stanie pomyśleć i zrobić”.
Zawołanie o. bp Jacka „Ut unum sint” - „aby byli jedno” jest znakiem nadziei. To zawołanie zobowiązuje o. Bp Jacka, aby tworzyć jedność z papieżem, arcybiskupem, kapłanami, osobami konsekrowanymi z powierzonym ludem. Daje on sobie zadanie bycia bp miłosierdzia, czyli odnajdywać człowieka i przyprowadzać go do Boga, podnosić go z grzechu i przywracać mu godność bycia dzieckiem Boga.
Głoszący homilię dziękują za rok posługi biskupiej o. bp Jacka. Za to, że te Jego słowa nie są pustymi frazesami, ale że realizuje je konsekwentnie w swoim życiu. Dziękuje mu za przyprowadzanie ludzi do Boga.

POSŁUCHAJ HOMILII:Eucharystia zakończyła się podziękowaniami za biskupią posługę i błogosławieństwem udzielonym przez Jubilata:
inf.wł./mj,jg/rr

radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina