Radio RodzinaRadio RodzinaThingsGuide
Radio Rodzina na Twitterze
Zamów newsletter
Transmisje w Radiu Rodzina
Radio Rodzina - logo
Wrocław
92 FM
Świdnica
98,1 FM
Kudowa Zdrój
88,7 FM
Strzelin
94,8 FM
Brzeg
94,0 FM
Wołów
99,6 FM
Wołów
99,6 FM
Kotlina Kłodzka
107,2FM
SŁUCHAJ RADIA KONTAKT ALBUM INTENCJE GOŚCIE WIADOMOŚCI PROGRAM O NAS

Spotkanie z Rebeccą Kiessling we Wrocławiu (ZDJĘCIA)

16.03.2017 15:24   | dodał: PJ
Spotkanie z Rebeccą Kiessling we Wrocławiu (ZDJĘCIA)
  fot. Magdalena Lewandowska/Tygodnik Niedziela
Rebecca Kiessling proliferka i prawniczka gości dziś we Wrocławiu w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Spotkanie początkowo miało odbyć się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Kilka dni temu z przyczyn formalnych poinformowano o odwołaniu wykładu. Podobne sytuacje zdarzyły się na innych uczelniach wyższych w naszym kraju. Czy w szkolnictwie wyższym w Polsce istnieje cenzura – zapytaliśmy prof. Prof. Mariana Gabrysia - Zupełnie niezrozumiała sytuacja. Nie rozumiem dlaczego uniwersytet może obawiać się dyskusji. To nienaukowe i nieuniwersyteckie posunięcie, mówi specjalista w dziedzinie położnictwa i ginekologii.


- Może władze uczelniane przeraziły się, że dopuszczenie tak wykształconej osoby jak Rebecca Kiessling może spowodować poderwania do dyskusji studentów, dodaje profesor.

Jako nastolatka Rebecca Kiessling dowiedziała się, że została poczęta w wyniku gwałtu. Nie została abortowana ze względu na panujące obecnie prawo dotyczące zakazu aborcji. Od tego czasu działa jako aktywistka pro life. We Wrocławiu wygłosiła prelekcję pt. "Prawo do życia - perspektywa kobiety poczętej z gwałtu". Organizatorem spotkania był Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.


radio na e-mail!

nasz patronat

Warunki udzielenia patronatu przez Radio Rodzina Banery i logo Radia Rodzina